Detail materiálu pro radu čj. RK-13-2008-02

RK-13-2008-02.doc
Číslo jednacíRK-13-2008-02
NázevNabytí pozemku v k. ú. a obci Chotěboř
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuJedná se o bezúplatný nabytí pozemku pod budovou kraje od města Chotěboř.
Kraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem nemovitostí které jsou předány do správy příspěvkové organizace zřizované krajem Vysočina s názvem Gymnázium Chotěboř. Pro účely školní výuky a provozu Gymnázia Chotěboř je využívána budova školy č.p. 637 postavená mimo jiné i na pozemku parc. č. 1332/7, zastavěná plocha a nádvoří o výměře 4 m2 v k. ú. a obci Chotěboř, který je ve vlastnictví města Chotěboř. Grafické znázornění hranic pozemku je obsahem materiálu RK-13-2008-02, př.1
Návrh řešení Zastupitelstvo města Chotěboř na svém 11. řádném zasedání dne 23. 1. 2008 schválilo usnesením č. 331 bezúplatný převod pozemku parc. č. 1332/7, zastavěná plocha a nádvoří o výměře 4 v k. ú. a obci Chotěboř do vlastnictví kraje Vysočina. Dodatkem zřizovací listiny bude pozemek předán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Gymnázium Chotěboř.
Návrh usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt bezúplatným převodem předmětný pozemek. Za účelem sjednocení vlastnických práv budovy č. p. 637 a pozemku zastavěného touto budovou, je vhodné pozemek parc. č. 1332/7 v k. ú. a obci Chotěboř získat do vlastnictví kraje.
StanoviskaOdbor školství mládeže a sportu souhlasí s předloženým návrhem.
Gymnázium Chotěboř s převodem pozemku souhlasí.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemek parc. č. 1332/7, zastavěná plocha a nádvoří o výměře 4 m2 v k. ú. a obci z vlastnictví města Chotěboř do vlastnictví kraje Vysočina.
Termín 13. 5. 2008