Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2008-54

NázevInformace o usnesení Rady pro rozvoj lidských zdrojů kraje Vysočina
Zpracoval K. Ubr, Z. Škrdlová
Předkládá Z. Ludvík
Popis problémuMateriál informuje radu kraje o usnesení, které přijala Rada pro rozvoj lidských zdrojů kraje Vysočina (dále jen "RRLZ") k nedostatku pracovníků v technických profesích a které je určeno regionálním partnerům a ústředním orgánům veřejné správy.

RRLZ na svém jednání dne 10. října 2007 vedla diskusi k materiálu zpracovaném Svazem podnikatelů ve stavebnictví "Krize učňovského školství ve stavebnictví a návrh jejího řešení". Tento dokument řeší závažnou otázku ztráty zájmu o stavební řemeslné obory ze strany žáků a jejich rodičů při výběru vzdělávání v souvislosti s přípravou na výkon budoucího povolání.
Dne 28. listopadu 2007 byli na jednání RRLZ přizváni autoři výše uvedeného materiálu a odborníci z praxe (zástupci stavebních firem, ředitelé stavebních škol), aby byla tato situace projednána. Na dalším jednání RRLZ dne 16. ledna 2008 pak bylo přijato usnesení, které reaguje obecněji na nedostatek pracovníků v technických profesích a které je určeno regionálním partnerům a ústředním orgánům veřejné správy.
Návrh řešení OŠMS předkládá radě kraje informaci o usnesení (materiál RK-12-2008-54, př. 1).
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
znění usnesení RRLZ dle materiálu RK-12-2008-54, př. 1.
Odpovědnost Odbor školství, mládeže a sportu
Termín 20. 4. 2008