Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2008-20

RK-07-2008-20.doc  RK-07-2008-20pr1.doc
Číslo jednacíRK-07-2008-20
NázevProhlášení při podání Monitorovací zprávy o zajištění udržitelnosti projektu "Terénní mapování sítě jezdeckých stezek a koňských stanic v kraji Vysočina"
Zpracoval J. Jež
Předkládá T. Čihák
Popis problémuJedná se o prohlášení skutečností uvedených v Monitorovací zprávě o zajištění udržitelnosti projektu "Terénní mapování sítě jezdeckých stezek a koňských stanic v kraji Vysočina".
Kraj Vysočina ukončil k 31. 7. 2006 realizaci projektu "Terénní mapování sítě jezdeckých stezek a koňských stanic v kraji Vysočina", který byl podpořen v rámci Iniciativy INTERREG IIIA ČR - Rakousko. Finančně byl projekt ukončen v březnu 2007, kdy byl příjem dotace schválen usnesením č. 0497/13/2007/RK (Rada kraje rozhoduje · zvýšit příjmovou část rozpočtu kraje (položka 4116 - Ostatní neinvestiční přijaté dotace ze státního rozpočtu) o účelovou neinvestiční dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR ve výši 645 488,- Kč na zvláštním účtu INTERREG IIIA - jezdectví; · převést konečný zůstatek (777.272,74 Kč a připsané úroky) na zvláštním účtu INTERREG IIIA - jezdectví do Fondu strategických rezerv; · snížit výdaje rozpočtu zvláštního účtu INTERREG IIIA - jezdectví § 3636 - Územní rozvoj ve výši převodu konečného zůstatku při současné úpravě položky 8115 - Změna stavu krátkodobých prostředků na bankovních účtech o částku 777.272,74 Kč a připsané úroky.). Dle podmínek pro přidělení dotace je příjemce povinen předložit Monitorovací zprávu o zajištění udržitelnosti projektu Centru pro regionální rozvoj ČR. Součástí této zprávy je prohlášení skutečností dle materiálu RK-07-2008-20, př. 1.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina navrhuje Radě kraje Vysočina prohlásit skutečnosti uvedené v Monitorovací zprávě o zajištění udržitelnosti projektu dle materiálu RK-07-2008-20, př. 1.
StanoviskaEkonomický odbor souhlasí s návrhem usnesení.
prohlašuje,
* že s majetkem pořízeným z programu INTERREG IIIA (projekt "Terénní mapování sítě jezdeckých stezek a koňských stanic v kraji Vysočina") je nakládáno s péčí řádného hospodáře a tento majetek je řádně veden v účetnictví konečného příjemce;
* že je zajištěna udržitelnost projektu;
* že jsou dodržována pravidla pro publicitu;
* že údaje uvedené v materiálu RK-07-2008-20, př. 1 jsou pravdivé a úplné.
Odpovědnost ORR
Termín 29. 2. 2008