Detail materiálu pro radu čj. RK-06-2008-03

Číslo jednacíRK-06-2008-03
NázevNabytí pozemku v k. ú. Mitrov a městysy Strážek
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuJedná se o bezúplatné nabytí pozemku v areálu Domova důchodců Mitrov, příspěvkové organizace od městyse Strážek.
Odbor majetkový obdržel od Domova důchodců Mitrov, příspěvkové organizace žádost o vypořádání části pozemku ve zjednodušené evidenci par. č. 119/1 o výměře 3905 m2 v k. ú. Mitrov a obci Strážek a jeho geometrické zaměření. Z tohoto důvodu byl zhotoven geometrický plán č. 55-300/2006, potvrzený Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Bystřice nad Pernštejnem, kterým byl z výše uvedeného pozemku utvořen nový pozemek par. č. 1/2 - ostatní plocha, zeleň o výměře 222 m2 v k. ú. Mitrov a obci Strážek, který se nachází uvnitř areálu domova.
Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Bystřice nad Pernštejnem vede pozemek na listu vlastnictví č. 1 pro výše uvedené k. ú. a obec, kde je jako vlastník uveden městys Strážek.
Důvodem převodu je skutečnost, že uvedený pozemek je součástí oploceného areálu a ze strany Domova Důchodců Mitrov, příspěvkové organizace a odboru majetkového je snaha uvést do souladu stav ve skutečnosti se stavem uvedeném v katastru nemovitostí.
Rada kraje usnesením č. 1641/35/2007/RK rozhodla zahájit jednání s městysem Strážek o bezúplatném převodu uvedeného pozemku do vlastnictví kraje Vysočina.
Dne 23. 1. 2008 obdržel OM odpověď od městyse Strážek, že s bezúplatným převodem souhlasí.
Návrh řešení Návrh předpokládá doporuční zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemek par. č. 1/2 - ostatní plocha, zeleň o výměře 222 m2 v k. ú. Mitrov a obci Strážek, dle GP č. 55-300/2006 z vlastnictví městyse Strážek do vlastnictví kraje Vysočina. Pozemek je součástí areálu domova.
Převáděný pozemek bude dodatkem zřizovací listiny vložen do správy příspěvkové organizace kraje Vysočina s názvem Domov důchodců Mitrov, příspěvková organizace.
StanoviskaDomov důchodců Mitrov, příspěvková organizace souhlasí s nabytím pozemku.
Odbor sociálních věcí a zdravotnictví souhlasí s nabytím pozemku.
Usnesením č. 1641/35/2007/RK rada kraje rozhodla zahájit jednání s městysem Strážek o bezúplatném nabytí pozemku z vlastnictví obce Strážek do vlastnictví kraje Vysočina.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout bezúplatně nabýt pozemek par. č. 1/2 - ostatní plocha, zeleň o výměře 222 m2 v k. ú. Mitrov a obci Strážek, dle GP č. 55-300/2006, z vlastnictví městyse Strážek do vlastnictví kraje Vysočina.
Termín 25. 3. 2008