Detail materiálu pro radu čj. RK-06-2008-22

NázevInformace o stavu prací na Zásadách územního rozvoje kraje Vysočina
Zpracoval L. Ryšavá, P. Průža
Předkládá J. Strejček, J. Hulák
Popis problémuOdbor územního plánování a stavebního řádu pořizuje ze zákona zásady územního rozvoje kraje. Zákonem je daná povinnost jejich pořízení krajským úřadem a vydání zastupitelstvem kraje do 31. 12. 2009. Základní informace o zásadách územního rozvoje jsou uvedeny v textu přílohy č. 1.
Na základě smlouvy s projektantem budou Zásady územního rozvoje kraje Vysočina (dále jen ZÚR) odevzdány do 30. dubna 2008. Po odevzdání dokumentace bude následovat její projednání dle stavebního zákona:
1. společné projednání: při tomto společném projednání se k návrhu ZÚR vyjadřují dotčené orgány (tj. většina příslušných ministerstev a odborů krajského úřadu) a sousední kraje.
2. posouzení návrhu ZÚR ministerstvem pro místní rozvoj
3. řízení o ZÚR: jedná se o veřejné projednání, tzn. k návrhu se vyjadřují obce v řešeném území, sousední obce, zástupce veřejnosti, veřejnost.
4. zastupitelstvo kraje vydá zásady územního rozvoje formou opatření obecné povahy.
Návrh řešení Návrh ZÚR bude v rozpracovanosti projednán s jednotlivými příslušnými odbory krajského úřadu a připravujeme také na 27. 2. 2008 seminář pro zastupitele kraje.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
informaci o stavu prací na Zásadách územního rozvoje kraje Vysočina.
Odpovědnost OÚPSŘ
Termín 19. 2. 2008