Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2007-06

RK-37-2007-06.doc  RK-37-2007-06pr1.tif
Číslo jednacíRK-37-2007-06
NázevUzavření smlouvy o zajištění správy, provozu a údržby objektu bývalé urologie Jihlava
Zpracoval E. Jozífek
Popis problémuJedná se o zajištění správy nemovitostí ve vlastnictví kraje.
Zastupitelstvo kraje rozhodlo usnesením 0342/05/2007/ZK nabýt objekt bez č.p./č.e. v Jihlavě, na pozemku par.č. 3010 - zastavěná plocha a nádvoří a pozemky par.č. 3010, par. č. 3007/1, par. č. 3007/4, par.č. 3011/2 a par.č. 3011/1 vše v k. ú. a obci Jihlava do vlastnictví kraje Vysočina. Jedná se o objekt bývalé urologie se souvisejícími pozemky (bezúplatné nabytí od Vysoké školy polytechnické Jihlava a Statutárního města Jihlava) v areálu staré nemocnice v Jihlavě. Nemovitosti jsou určeny k realizaci projektu Vědeckotechnický park Jihlava u něhož bude kraj Vysočina nositelem. Vzhledem k tomu, že v současné době není objekt využíván, je nutné zajistit v minimálním rozsahu správu předmětného objektu tak, aby nedošlo k výraznému poškození majetku a k neoprávněnému užívání nepovolanými osobami. Dále je nutné zajistit úhrady nezbytných služeb (ostraha, údržba přilehlých chodníků a pod.) a dodávaných energií. Tuto správu je nutno zajišťovat až do doby zahájení investiční akce (předání dodavateli stavby) nebo do doby předání nemovitostí do správy subjektu zajišťujícímu v budoucnu provoz Vědeckotechnologického parku Jihlava.
OM zajistil zahrnutí tohoto majetku do předmětu majetkového pojištění kraje.
Návrh řešení OM navrhuje zajistit správu výše uvedené nemovitosti pomocí služeb realitní kanceláře Bytservis, spol. s r. o., Křížová 25, 586 01 Jihlava, která kromě jiného zajišťuje správu bytů i nebytových prostor Statutárnímu městu Jihlava a se správou nemovitého majetku má dlouholeté zkušenosti. Poptávkou u uvedené společnosti byla zjištěna nabídka na zajišťování správy ve výši 8 300 Kč/měsíc plus DPH, plus náklady na služby (zimní údržba přilehlých chodníků, sekání trávy, vodné, stočné, poplatky za srážkové vody, základní údržba, revize a požární prohlídky, pravidelná kontrola objektu, nepravidelná ostraha apod.). Finanční krytí této služby v roce 2008 OM předpokládá z prostředků kapitoly Nemovitý majetek, položka Výdaje spojené s majetkem kraje.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout o uzavření smluvy.
StanoviskaFinanční krytí služby bylo kladně projednáno s odborem ekonomickým.
uzavřít smlouvu o zajištění správy, provozu a údržby objektu bez č.p./č.e. v Jihlavě, na pozemku par.č. 3010 - zastavěná plocha a nádvoří a pozemků par.č. 3010, par. č. 3007/1, par. č. 3007/4, par. č. 3011/2 a par. č. 3011/1 vše v k. ú. a obci Jihlava s realitní kanceláří Bytservis, spol. s r. o., se sídlem Jihlava, Křížová 1355/25, 586 01, IČ 18199208 za úplatu ve výši 8 300 Kč/měsíc plus DPH, plus náklady za požadované služby.
Termín 31. 12. 2007