Detail materiálu pro radu čj. RK-35-2007-08

Číslo jednacíRK-35-2007-08
NázevDarování pozemků a stavby pozemní komunikace - k. ú. Petrovice u Humpolce
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuNa OM se obrátilo město Humpolec se žádostí o převod pozemků par. č. 596/5 - ost. plocha, silnice a par. č. 596/11 - ost. plocha, silnice v k.ú. Petrovice u Humpolce, obec Humpolec. Město uvádí v žádosti, že tyto pozemky slouží jako komunikace v zastavěné části obce a město chce zahájit opravu této komunikace. Nemůže však vynakládat prostředky do majetku, který nemá ve vlastnictví. Při šetření bylo zjištěno, že na tyto pozemky navazuje další pozemek, který je ve vlastnictví kraje, a to par. č. 641/3 - ost. plocha, silnice též v k.ú.. Petrovice u Humpolce, obec Humpolec. Požadované pozemky jsou dle zjištění OM zastavěny silnicí III/12933, která je vlastnictvím kraje, slouží však pouze jako místní komunikace v místní části Petrovice. Uvedená silnice je vzhledem ke svému charakteru odborem dopravy a silničního hospodářství určena k vyřazení ze silniční sítě.
Záměr darovat výše uvedené pozemky a komunikaci včetně všech součástí a příslušenství z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Humpolec byl zveřejněn na úřední desce krajského úřadu ve dnech 16. 4. - 18. 5. 2007.
Usnesením 0234/04/2007/ZK zastupitelstvo kraje rozhodlo uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina a městem Humpolec, ve které se kraj po vydání správního rozhodnutí o vyřazení silnice III/12933 ze silniční sítě zaváže uzavřít darovací smlouvu na převod pozemků par. č. 596/5 - ost. plocha, silnice a par. č. 596/11 - ost. plocha, silnice a par. č. 641/3 - ost. plocha, silnice v k. ú. Petrovice u Humpolce, obec Humpolec a komunikace na těchto pozemcích postavených z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Humpolec. Smlouva byla uzavřena dne 12.10. a 1.11.2007. Vzhledem k tomu, že byla splněna podmínka stanovená v ustanovení § 3 zákona č. 13/1997 Sb., pozemních komunikacích, v platném znění, požádal OM o vydání rozhodnutí, kterým bude silnice III/12933 vyřazena ze silniční sítě. Dne 27. 11. 2007 vydal odbor dopravy a silničního hospodářství rozhodnutí, kterým se uvedená silnice vyřazuje ze silniční sítě silnic II. a III. třídy na území kraje Vysočina. Zákonné podmínky pro převod uvedených nemovitostí byly splněny.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemky par. č. 596/5 - ost. plocha, silnice, par. č. 596/11 - ost. plocha, silnice a par. č. 641/3 - ost. plocha, silnice v k. ú. Petrovice u Humpolce, obec Humpolec a komunikaci na těchto pozemcích postavených, včetně všech součástí a příslušenství z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Humpolec. Převod těchto nemovitostí je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2. Pozemky a komunikace budou sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebudou užívány komerčně. Převáděny nemovitosti budou vyjmuty dodatkem zřizovací listiny ze správy Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace.
Usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem výše uvedené nemovitosti do vlastnictví města Humpolec. Převáděné nemovitosti budou vyjmuty ze správy KSÚSV.
StanoviskaUsnesením 0423/12/2007/RK Rada kraje rozhodla zveřejnit záměr darování pozemků par. č. 596/5 - ost. plocha, silnice o výměře 1925 m2, par. č. 596/11 - ost. plocha, silnice o výměře 2946 m2 a par. č. 641/3 - ost. plocha, silnice o výměře 1634 m2 v k. ú. Petrovice u Humpolce, obec Humpolec a komunikace na těchto pozemcích postavených, včetně součástí a příslušenství do vlastnictví města Humpolec a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina a městem Humpolec, ve které se kraj po vydání správního rozhodnutí o vyřazení silnice III/12933 ze silniční sítě zaváže uzavřít darovací smlouvu na převod pozemků par. č. 596/5 - ost. plocha, silnice a par. č. 596/11 - ost. plocha, silnice a par. č. 641/3 - ost. plocha, silnice v k. ú. Petrovice u Humpolce, obec Humpolec a komunikace na těchto pozemcích postavených z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Humpolec.
Usnesením 0234/04/2007/ZK Zastupitelstvo kraje rozhodlo uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina a městem Humpolec, ve které se kraj po vydání správního rozhodnutí o vyřazení silnice III/12933 ze silniční sítě zaváže uzavřít darovací smlouvu na převod pozemků par. č. 596/5 - ost. plocha, silnice a par. č. 596/11 - ost. plocha, silnice a par. č. 641/3 - ost. plocha, silnice v k. ú. Petrovice u Humpolce, obec Humpolec a komunikace na těchto pozemcích postavených z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Humpolec.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, provoz Pelhřimov souhlasí s vyřazením silnice III/12933 v k.ú. Petrovice u Humpolce ze silniční sítě a s převodem příslušných pozemků do vlastnictví města Humpolec.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s darováním pozemků i silnice III/12933 do vlastnictví města Humpolec.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemky par. č. 596/5 - ost. plocha, silnice, par. č. 596/11 - ost. plocha, silnice a par. č. 641/3 - ost. plocha, silnice v k. ú. Petrovice u Humpolce, obec Humpolec a komunikaci na těchto pozemcích postavenou, včetně všech součástí a příslušenství z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Humpolec.
Termín 18. 12. 2007