Detail materiálu pro radu čj. RK-31-2007-26

RK-31-2007-26.doc  RK-31-2007-26pr1.doc
Číslo jednacíRK-31-2007-26
NázevÚprava závazného ukazatele "Limit prostředků na platy" u Domova důchodců Velký Újezd, příspěvkové organizace zřizované krajem Vysočina na rok 2007
Zpracoval L. Hondlová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuRada kraje na svém zasedání dne 21. 8. 2007 usnesením číslo 1181/25/2007/RK schválila finanční plány příspěvkových organizací na rok 2007 za odvětví sociální péče, dle materiálu RK-25-2007-76, př. 1.
V Domově důchodců Velký Újezd, příspěvkové organizaci je již dlouhodobě velmi nízký počet zaměstnanců - po přepočtu na jedno lůžko výrazně nižší než v jiných domovech pro seniory. Aby byla organizace schopna zabezpečit kvalitní péči svým klientům, navýšila od 07/2007 pracovníky v přímé obslužné péči o čtyři zaměstnance. V důsledku těchto změn dojde v organizaci ke zvýšení prostředků na platy zaměstnanců na rok 2007. Na základě rozborů hospodaření k 30. 9. 2007 a zpracování předběžného výhledu do konce roku by Domov důchodců Velký Újezd neměl dostatek finančních prostředků na úhradu platů svých zaměstnanců. Závazný ukazatel " Limit prostředků na platy " je proto potřeba navýšit o 500 tis. Kč, na částku 11 296 tis. Kč. Příspěvková organizace je schopna toto navýšení pokrýt v rámci svého vlastního rozpočtu. Celková výše provozní dotace by zůstala ve stanovené výši 2 940 tis. Kč. Žádost příspěvkové organizace o navýšení závazného ukazatele "Limit prostředků na platy" je součástí přílohy 1 materiálu RK-31-2007-26.
Limit prostředků na platy je závazný ukazatel jehož změny podléhají schválení rady kraje.
Návrh řešení Navrhujeme radě kraje schválit změnu závazného ukazatele "Limit prostředků na platy" u Domova důchodců Velký Újezd, příspěvkové organizace zřizované krajem Vysočina na rok 2007. Příspěvková organizace tak má vytvořenou možnost výplaty zvýšených mzdových prostředků v souladu se závaznými ukazateli schválenými radou kraje. Podmínky pro toto opatření kraj jako zřizovatel již vytvořil navýšením příspěvku na provoz pro tuto organizaci, přičemž v době tohoto navýšení ještě nebyla ze strany organizace známa přesná částka, o kterou bude možné a potřebné mzdový limit navýšit.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
změnu závazného ukazatele "Limit prostředků na platy" u Domova důchodců Velký Újezd, příspěvkové organizace na rok 2007 na částku 11 296 tis. Kč.
Odpovědnost ředitel Domova důchodců Velký Újezd, odbor sociálních věcí a zdravotnictví
Termín 20. 11. 2007