Detail materiálu pro radu čj. RK-31-2007-17

RK-31-2007-17.doc  RK-31-2007-17pr1.doc
Číslo jednacíRK-31-2007-17
NázevKoncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) kraje Vysočina
Zpracoval M. Janoušek
Předkládá J. Joneš
Popis problémuÚkol zpracování koncepce vyplývá z §13, odst. 5 zákona č. 123/1998 Sb., o právu na informace o životním prostředí, kdy
"Kraje v samostatné působnosti
a) zpracovávají, koordinují a aktualizují krajské koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty vycházející ze Státního programu EVVO a
b) podporují rozvoj environmentálního poradenství."
Účelovost zpracování koncepce EVVO byla projednána v Radě kraje a usnesením č. 0244/08/2007/RK Rada kraje vzala na vědomí záměr zpracování koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) kraje Vysočina. Závěrem diskuse k tomuto usnesení Rada kraje s předkladatelem dohodli, že odbor životního prostředí po zpracování návrhu zadání opětovně předloží materiál na jednání Rady kraje.
Návrh řešení OŽP zpracoval po neformálních konzultacích s partnery působícími v EVVO podrobnější návrh zadání pro zpracování Koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) kraje Vysočina a předkládá jej v příloze č. 1 k tomuto materiálu (Návrh zadání koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) kraje Vysočina).

Koordinátorem ve věci přípravy koncepce EVVO bude KrÚ Vysočina, odbor životního prostředí.
StanoviskaOdbor regionálního rozvoje
Odbor regionálního rozvoje nemá připomínek ke zpracování Koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty kraje Vysočina.
Odbor lesního vodního hospodářství a zemědělství
K předloženému materiálu nemá OLVHZ připomínek.
Odbor školství, mládeže a sportu
Odbor školství, mládeže a sportu nemá k předkládanému materiálu připomínky. Souhlasí s návrhem zpracování Koncepce EVVO kraje Vysočina.
OSŘKŽÚ
Oddělení právní a krajského živnostenského úřadu nemá k návrhu usnesení připomínky.
bere na vědomí
přílohu č.1 - Návrh zadání koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) kraje Vysočina a
ukládá
odboru životního prostředí realizovat záměr zpracování Koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) kraje Vysočina.
Odpovědnost odbor životního prostředí
Termín 30. 11. 2008