Detail materiálu pro radu čj. RK-30-2007-05

RK-30-2007-05.doc  RK-30-2007-05pr1.doc
Číslo jednacíRK-30-2007-05
NázevSouhlas se stavbou fotbalového hřiště
Zpracoval M. Pech
Předkládá Z. Ludvík
Popis problémuRada kraje na svém zasedání dne 24. 10. 2006 usnesením č. 1491/31/2006/RK souhlasila s uzavřením nájemní smlouvy mezi Střední průmyslovou školou technickou Třebíč a Horáckým fotbalovým klubem Třebíč (dále jen HFK Třebíč) na pronájem části pozemku parc. č. st. 5673/2 v obci a k. ú. Třebíč za účelem vybudování stavby fotbalového hřiště s umělým trávníkem III. generace, jejímž investorem bude Horácký fotbalový klub za podmínek obsažených v nájemní smlouvě. Nájemné bylo sjednáno na dobu 20 let počínaje rokem 2006. Po podpisu smlouvy o nájmu předmětného pozemku (příloha 1 materiálu
RK-30-2007-05) požádal HFK Třebíč prostřednictvím ČSTV MŠMT o investiční dotaci na rok 2008 na vybudování tohoto hřiště. Podle vyjádření odboru vnitřní ekonomiky ČSTV je v okamžiku poskytnutí státní dotace ČSTV jejím příjemcem a zároveň i garantem dodržení podmínek stanovených pro poskytování státních dotací. Pro případ, že by došlo po dobu 15 let pronajímatelem k porušení podmínek poskytnutí státní dotace (např. změna účelu užívání, změna subjektu v nájemním vztahu či zkrácení doby nájmu, zřízení jiných práv třetích osob k dané nemovitosti) a vybudované fotbalové hřiště by nemohlo sloužit svému účelu, vyžaduje ČSTV při poskytnutí státní dotace jako garanci dvě varianty řešení:
1) vybudované hřiště se předá do vlastnictví pronajímateli s tím, že se do katastru nemovitostí se zapíše zástavní právo ve prospěch ČSTV K předmětnému pozemku.
2) stavba povrchu hřiště se předá za souhlasu vlastníka pozemku do vlastnictví nájemce - HFK Třebíč.
Návrh řešení Podle názoru pracovníků odboru školství, mládeže a sportu, odboru majetkového a právního oddělení odboru sekretariátu ředitele a krajského živnostenského úřadu je deklarace souhlasu se stavbou fotbalového hřiště součástí usnesení rady kraje č. 1491/31/2006/RK a vztah nájemce HFK Třebíč k předmětnému hřišti je popsán v článku II. a III. Smlouvy o nájmu pozemku (příloha 1 materiálu RK-30-2007-05). Přestože ČSTV obdrželo předmětnou nájemní smlouvu a výpis daného usnesení, podmiňuje poskytnutí finančních prostředků HFK Třebíč písemným souhlasem vlastníka nemovitosti, že vybudované hřiště na pronajatém pozemku bude po dobu stanovenou poskytovatelem dotace (15 let) ve vlastnictví HFK Třebíč. Z tohoto důvodu doporučuje OŠMS postup dle návrhu řešení varianta č. 2)
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
že výstavba fotbalového hřiště s umělým trávníkem III. generace na části pozemku parc. č. st. 5673/2 v obci a k. ú. Třebíč, proběhne za podmínek daných Smlouvou o nájmu pozemku ze dne 25. 10. 2006 s jejímž uzavřením Rada kraje Vysočina souhlasila dne 24. 10. 2006 usnesením č. 1491/31/2006/RK;
souhlasí,
že vybudovaná stavba fotbalového hřiště s umělým trávníkem III. generace na části pozemku parc. č. st. 5673/2 v obci a k. ú. Třebíč, jehož vlastníkem je kraj Vysočina, bude v souladu s obecně závaznými právními předpisy ve vlastnictví Horáckého fotbalového klubu Třebíč.
Odpovědnost OŠMS
Termín říjen 2007