Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2007-39

RK-27-2007-39.doc  RK-27-2007-39pr12.xls
Číslo jednacíRK-27-2007-39
NázevNávrh rozpočtového opatření - dotace na aktivní politiku zaměstnanosti od úřadů práce za období leden - srpen 2007
Zpracoval M. Palán, K. Řezáčová
Předkládá A. Krištofová, Z. Ludvík
Popis problémuÚřady práce v rámci aktivní politiky zaměstnanosti sjednávají se zaměstnavateli dohody o:
a) vytvoření pracovních míst pro veřejně prospěšné práce
b) vyhrazení pracovních míst pro uchazeče o zaměstnání
c) zřizování společensky účelných pracovních míst
d) zabezpečení odborné praxe absolventů škol
Na základě těchto dohod jsou zaměstnavatelům poskytovány účelové dotace ze státního rozpočtu (účelový znak 13101) na částečnou úhradu mzdových nákladů a nákladů povinného pojištění související s přijetím uchazečů o práci do pracovního poměru.
Vedle těchto dotací je Úřadem práce v Jihlavě poskytován v rámci operačního programu Rozvoj lidských zdrojů se spoluúčastí Evropského sociálního fondu finanční příspěvek (účelový znak 13229) na projekt "Najdi si práci na Vysočině". V projektu jsou v současnosti zapojeny 2 krajské příspěvkové organizace (ÚSP Těchobuz a Domov pro seniory Třebíč Koutkova - Kubešova).
Úřady práce poskytly příspěvkovým organizacím zřizovaným krajem Vysočina za sledované období dotaci v úhrnné výši 3 317,74 tis. Kč. Protože prostředky úřadu práce jsou příspěvkovým organizacím poskytovány prostřednictvím rozpočtu kraje, je nutné tyto dotace ve smyslu usnesení 1438/37/2004/RK ze dne 2. 11. 2004 schválit radou kraje.
Návrh řešení Navrhuje se radě kraje:
* schválit zvýšení příjmů a výdajů rozpočtu kraje Vysočina na rok 2007 o účelovou dotaci poskytnutou úřady práce v rámci aktivní politiky zaměstnanosti a OP Rozvoj lidských zdrojů pro příspěvkové organizace zřizované krajem v celkové výši 3 317,74 tis. Kč;
* upravit u příspěvkových organizací závazný ukazatel "Příspěvek na provoz" na rok 2007 o příslušnou částku poskytnutou úřady práce.
Kvantifikace rozpočtového opatření je uvedena v příloze č. 1 tohoto materiálu. Příloha č. 2 pak obsahuje počet pracovníků přijatých na základě dohod s úřady práce a jejich profesní strukturu.
StanoviskaOdbor kultury a památkové péče nemá k návrhu rozpočtového opatření u odvětví kultury připomínky.
Odbor sociálních věcí a zdravotnictví s návrhem rozpočtového opatření souhlasí.
3 317,74 tis. Kč v členění dle materiálu RK-27-2007-39, př. 1;
* u příspěvkových organizací úpravu závazného ukazatele "Příspěvek na provoz" na rok 2007 dle materiálu RK-27-2007-39, př. 1 s tím, že finanční prostředky jsou organizacím poukázány z rozpočtu kraje ve výši skutečně přijatých účelových dotací od úřadů práce.
Odpovědnost odbory kultury a památkové péče, sociálních věcí a zdravotnictví, školství, mládeže a sportu, ekonomický a ředitelé dotčených příspěvkových organizací
Termín do 31. 12. 2007