Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2007-25

RK-27-2007-25.doc  RK-27-2007-25pr1.doc  RK-27-2007-25pr2.doc
Číslo jednacíRK-27-2007-25
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na rok 2007 - Dolnorakouská zemská výstava 2009- složení odborného a řídícího týmu, úprava závazného ukazatele u Muzea Vysočiny Jihlava, příspěvkové organizace
Zpracoval O. Čermáková, M. Janíčková, M. Horký
Předkládá K. Lisá
Popis problémuRada kraje Vysočina usnesením č. 1089/24/2007/RK ze dne 7. 8. 2007 vzala na vědomí záměr přípravy projektu "Dolnorakouská zemská výstava 2009" (dále jen DRZV) v rámci Operačního programu Územní přeshraniční spolupráce Česká republika - Rakousko, dala souhlas s partnerstvím Muzea Vysočiny Jihlava, příspěvkové organizace, v projektu DRZV, pověřila PhDr. Katinu Lisou, vedoucí odboru kultury a památkové péče, vedením řídícího týmu projektu DRZV a uložila odboru kultury a památkové péče předkládat radě kraje aktuální informace o přípravě a realizaci DRZV.
Na základě jednání mezi českými partnery DRZV byl sestaven řídící tým pro přípravu a realizaci DRZV složený ze zástupců Krajského úřadu kraje Vysočina, města Telč, mikroregionu Telečsko, Muzea Vysočiny Jihlava a Národního památkového ústavu a pana PhDr. Michala Stehlíka, Ph.D., děkana filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Na žádost řídícího týmu PhDr. Michal Stehlík, Ph.D., člen řídícího týmu jako odborný garant Dolnorakouské zemské výstavy 2009 sestavil odborný tým, složený ze zástupců vysokých škol, Akademie věd ČR a Národního muzea, který se bude podílet na DRZV po odborné stránce.
Výše uvedeným usnesením rady kraje byl dán souhlas s partnerstvím Muzea Vysočiny Jihlava, příspěvkové organizace, v projektu DRZV pro zabezpečení jeho dílčí části - výstavy v Telči (dále jen "výstavy"). Pro zajištění výstavy po odborné i organizační stránce je nezbytné jmenovat odborného garanta a hlavního kurátora výstavy, zabezpečit nezbytné prostory pro její konání a zajistit financování souvisejících přípravných prací.
Ve věci zabezpečení nezbytných prostor pro konání výstavy proběhlo dne 30. 8. 2007 jednání na zámku Telč s cílem vybrat vhodný prostor pro konání výstavy
a dne 13. 9. 2007 v Jihlavě za přítomnosti generální ředitele Národního památkového ústavu, ústředního pracoviště - zástupce vlastníka zámku Telč, kde bylo zahájeno jednání o možnostech pronájmu prostor pro výstavu. Nejvhodnějším prostorem pro konání výstavy byl vytipován prostor justičního sálu a zámecké konírny, pro jejíž použití by však byla nezbytná předcházející rekonstrukce s náklady cca 10 mil. Kč.
Návrh řešení Na základě uvedených skutečností odbor kultury a památkové péče navrhuje radě kraje jmenovat odborným garantem a hlavním kurátorem výstavy PhDr. Michala Stehlíka, Ph.D., děkana Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, a pro zabezpečení přípravných prací výstavy pro rok 2007 spočívající v úhradě práce odborného garanta výstavy a jeho týmu (materiál RK-27-2007-25, př. 3) schválit změnu závazného ukazatele Příspěvku na provoz u Muzea Vysočiny Jihlava, příspěvkové organizace, pro rok 2007 o částku 200 tis. Kč. Dále se radě kraje předkládá složení řídícího týmu, vedeného PhDr. K. Lisou (materiál RK-27-2007-25, př.1) a odborného týmu (materiál RK-27-2007-25, př. 2) vedeného PhDr. Michala Stehlíka, Ph.D.
StanoviskaEkonomický odbor k předloženému návrhu rozpočtového opatření nemá připomínky. Aktuální stav položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje je 12 340 tis. Kč.
jmenuje
PhDr. Michala Stehlíka, Ph.D. odborným garantem a kurátorem Dolnorakouské zemské výstavy 2009, výstavy v Telči.
bere na vědomí
složení řídícího týmu dle materiálu RK-27-2007-25, př. 1 a odborného týmu dle materiálu
RK-27-2007-25, př. 2;
poskytnout neinvestiční dotaci ve výši 200 tis. Kč Muzeu Vysočiny Jihlava, příspěvkové organizaci, IČ 00090735 za účelem zajištění financování nákladů vzniklých v letošním roce v souvislosti s přípravou společného projektu "Dolnorakouská zemská výstava 2009" a
* v rámci výdajové části rozpočtu kraje zvýšení kapitoly Kultura, § 3315-Činnost muzeí a galerií, položky 5331-Neinvestiční příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím o částku 200 tis. Kč s určením pro Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvkovou organizaci, při současném snížení kapitoly Rezerva a rozvoj kraje, § 6409-Ostatní činnosti j. n., položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje o stejnou částku 200 tis. Kč;
* změnu závazného ukazatele "Příspěvek na provoz" u Muzea Vysočiny Jihlava, příspěvkové organizace, pro rok 2007 o částku 200 tis. Kč s určením na úhradu nákladů vzniklých v letošním roce v souvislosti s přípravou společného projektu "Dolnorakouská zemská výstava 2009" s tím, že účelové prostředky budou příspěvkové organizaci uvolňovány z rozpočtu kraje na základě předložených kopií dodavatelských faktur, příp. jiného účetního dokladu odboru kultury a památkové péče.
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče, ekonomický odbor, ředitel Muzea Vysočiny Jihlava
Termín 30. 11. 2007