Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2007-08

RK-27-2007-08.doc
Číslo jednacíRK-27-2007-08
NázevŽádost o odprodej části pozemku v k. ú. a obci Jihlava
Zpracoval F. Vak
Popis problémuMateriál řeší zamítnutí zveřejnění prodeje části pozemku v areálu Nemocnice Jihlava.
Na odbor majetkový se obrátila společnost Auto Hlaváček a.s. se sídlem Olomouc - Holice, Přerovská 669, PSČ 783 71, IČ 65 13 81 80 a požádala o odprodej části pozemku par. č. 4371/1 o výměře cca 5 000 m2 v k. ú. a obci Jihlava dle přiloženého nákresu. Pozemek by chtěla společnost využít pro výstavbu obchodně servisního centra v Jihlavě. Tato lokalita byla vytipována z následujících pohledů společnosti: možnost vjezdu z hlavní komunikace a využití pozemku pro obdobné aktivity v této lokalitě jinými firmami - např. prodej a servis automobilů Ford, Toyota, Peugeot, Honda, atd. Příhodnost tohoto pozemku pro podnikání byla shledána i firmou Lesní společností Ledeč nad Sázavou, která prodává automobily Toyota. Zhruba rok před žádostí společnosti Auto Hlaváček a. s. tato firma požádala OM o odprodej stejné části pozemku. Jedná se tedy o opětovnou žádost na jednu a tu samou část pozemku, ale rozdílným žadatelem. Původní žádost byla z důvodu nedoporučení Nemocnicí Jihlava a odvětvovým odborem zastupitelstvem kraje zamítnuta. Ve svých vyjádřeních k prodeji požadované části pozemku par. č. 43/71/1 uvedli, že v této části jsou uloženy kabelové elektro přípojky VN 2x22 kV pro DPS, (domov s pečovatelskou službou), VN 2x22 kV pro nemocnici, VN uzel E.ON pro Horní Kosov, a plynová přípojka STL OC 150 pro DPS, dále, že s touto lokalitou je uvažováno pro vlastní výstavbu, a to objektem pro seniory.
Vysočina podle zákona č. 290/2002 Sb. a na základě Protokolu o předání a převzetí majetku státu ze dne 19. 12. 2002 je vlastníkem pozemku par. č. 4371/1 - ostatní plocha, jiná plocha o výměře 37 733 m2 v k. ú. a obci Jihlava. Tento pozemek je pronajat příspěvkové organizaci s názvem Nemocnice Jihlava. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Jihlava je zapsán na listu vlastnictví 13324 vedením pro uvedené k. ú. a obec.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje žádosti nevyhovět. Z vydaných stanovisek nemocnice i odvětvového odboru jasně vyplývá, že pozemek je pro činnost nemocnice nezbytný - důvody jsou výše uvedeny.
Návrh předpokládá rozhodnout nezveřejnit záměr prodeje požadované části pozemku a uložit odboru majetkovému informovat o tomto rozhodnutí žadatele
StanoviskaK prodeji byla vydána negativní stanoviska nemocnicí a odvětvovým odborem
nezveřejnit záměr prodeje části pozemku par. č. 4371/1 ostatní plocha, jiná plocha o výměře cca 5 000 m2 v k. ú. a obci Jihlava na úřední desce Krajského úřadu kraje Vysočina;
ukládá
odboru majetkovému o rozhodnutí rady kraje informovat žadatele - společnost Auto Hlaváček a. s. se sídlem Olomouc - Holice, Přerovská 669, PSČ 783 71, IČ 65 13 81 80.
Termín 12. 10. 2007