Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2007-22

RK-26-2007-22.doc
Číslo jednacíRK-26-2007-22
NázevPřijetí daru pozemků v k. ú. a obci Pelhřimov
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuJedná se o přijetí daru pozemků v ulici Friedova v areálu Střední školy Pelhřimov a Domova mládeže a Školní jídelny Pelhřimov z vlastnictví města Pelhřimov do vlastnictví kraje.
Na Odbor majetkový (dále jen OM) se obrátila Střední škola Pelhřimov (dále jen SŠ) se žádostí o vyřešení opravy chodníků a přístupových cest v areálu školy.
SŠ se v letech 2000, 2004 a 2006 obrátila na město Pelhřimov se žádostí o opravu chodníků a přístupových cest do areálu školy s tím, že tyto cesty se nacházejí na pozemcích ve vlastnictví města a část těchto komunikací je v havarijním stavu.
Město uvedený požadavek školy zamítlo a v odpovědi zaslalo škole kopii rozhodnutí o přípustnosti stavby z roku 1971, kde se mj. uvádí, že součástí nově budovaného areálu školy a domova mládeže budou i přístupové komunikace a zpevněné plochy. Toto také potvrzuje i zaslaná kopie zápisu z jednání o uvedení stavby areálu SŠ Pelhřimov a Domova mládeže a Školní jídelny Pelhřimov (dále jen DM) do trvalého užívání (alternativa kolaudačního rozhodnutí) z roku 1976.
Z výše uvedeného je zřejmé, že veškeré přístupové komunikace, zpevněné plochy a chodníky jsou ve vlastnictví kraje Vysočina, i když pozemky jimi zastavěné jsou ve vlastnictví města Pelhřimov.
OM proto nechal areál SŠ a DM zaměřit geometrickým plánem č. 3401-118/2007 a na jeho základě zjistil, že tento se mj. nachází i na nově oddělených pozemcích par. č. 966/25 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 49 m2, par. č. 972/11 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 3.998 m2 a par. č. 973/7 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 2.063 m2 v k. ú. a obci Pelhřimov. Tyto pozemky vznikly oddělením z pozemků par. č. 966/1, par. č. 972/6 a par. č. 973/3, které Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Pelhřimov vede na listu vlastnictví č. 10001.
Návrh řešení Pozemky v areálu nelze využít jiným způsobem než pro účely školství a OM proto navrhuje nabýt dle GP č. 3401-118/2007 nově oddělené pozemky par. č. 966/25, par. č. 972/11 a par. č. 973/7 v k. ú. a obci Pelhřimov z vlastnictví města Pelhřimov do vlastnictví kraje a to formou darovací smlouvy.
V případě rozhodnutí nabýt zmíněné pozemky darem do vlastnictví kraje zastupitelstvem kraje a po podpisu smluvních stran bude smlouva předložena příslušnému katastrálnímu úřadu k provedení vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí.
Protože k 1. 1. 2008 nabude účinnost Rozhodnutí o sloučení příspěvkových organizací kraje Vysočina s názvy SŠ Pelhřimov a DM, kdy všechna práva a závazky přejdou na SŠ Pelhřimov, budou všechny nově nabyté pozemky vloženy dodatkem zřizovací listiny pouze do správy příspěvkové organizace kraje s názvem SŠ Pelhřimov.
Návrh předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt pozemky do vlastnictví kraje.
StanoviskaDomov mládeže a Školní jídelna Pelhřimov souhlasí s nabytím pozemků;
Střední škola Pelhřimov nemá k převodu pozemků do vlastnictví kraje výhrady;
Odbor školství, mládeže a sportu nemá námitky proti převzetí pozemků do vlastnictví kraje
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem dle GP č. 3401-118/2007 nově oddělené pozemky par. č. 966/25 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 49 m2, par. č. 972/11 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 3.998 m2 a par. č. 973/7 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 2.063 m2 v k. ú. a obci Pelhřimov z vlastnictví města Pelhřimov do vlastnictví kraje Vysočina.
Termín 18. 9. 2007