Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2007-07

RK-26-2007-07.doc
Číslo jednacíRK-26-2007-07
NázevProdej nemovitého majetku v k. ú. a obci Humpolec
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuJedná se o prodej bytového domu v Humpolci předaného do správy Školního statku Humpolec.
Kraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem budovy Na Závodí č.p. 173 v Humpolci postavené na pozemku st. parc. č. 530/3, zastavěná plocha a nádvoří o výměře 719 m2, vše v k.ú. a obci Humpolec. Jedná se o třípodlažní dům s 5 bytovými jednotkami 2+1 (jedna bytová jednotka je neobsazena). V 1. N.P. je situován jeden byt a skladovací prostory pro jednotlivé uživatele bytů, ve 2. a 3. N.P. jsou situovány byty, chodba a schodiště. Čtyři bytové jednotky nemají zřízeno ústřední vytápění, v jedné bytové jednotce je zřízeno etážové topení, u některých bytů je WC situováno mimo byt na společné chodbě, světlá výška místností je vysoká cca 3 m. Dům byl v 60 letech adaptován z bývalé zemědělské stavby postavené v roce 1920. Od té doby nebyly na nemovitosti provedeny žádné větší stavební úpravy. Dům č.p. 173 včetně pozemku st. parc. č. 530/3 je situován jako přístavba objektu využívaného ke skladovacím účelům a ve vlastnictví soukromé firmy a to v okrajové části města Humpolec, kde se prolíná bytová zástavba a skladovací, výrobní objekty průmyslu, které však nevytvářejí ekologickou zátěž pro okolí. Dle sdělení Školního statku Humpolec, kterému byl dům č.p. 173 předán do správy, tento dům nepotřebuje pro zajištění provozu a hlavního předmětu činnosti školního statku. Dům je vzhledem ke specifickému dispozičnímu uspořádání a stavebně technickému stavu, nevyužitelný pro činnost jiných příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina. Kraj Vysočina se stal vlastníkem výše uvedeného nemovitého majetku na základě smlouvy o bezúplatném převodu nemovitostí uzavřené s PF ČR. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Pelhřimov jsou tyto nemovitosti zapsány na listu vlastnictví 4530 pro katastrální území a obec Humpolec.
Návrh řešení Odbor majetkový na základě návrhu majetkového správce a za jeho součinnosti, předběžně ověřil u stávajících nájemníků bytů možný zájem koupě domu č.p. 173 včetně pozemku st. parc. č. 530/3, kladně se vyjádřili dva nájemníci bytů. Dle zpracovaného znaleckého posudku č. 85*2007*2385 činí cena zjištěná (úřední) uvedených nemovitostí 2 140 946,90 Kč a cena v místě čase obvyklá 750 000 Kč.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout o zveřejnění záměru prodeje a předložení nabídky prodeje budovy č.p. 173 postavené na pozemku st. parc. č. 530/3 a pozemku st. parc. č. 530/3 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 719 m2, vše v k.ú. a obci Humpolec do spoluvlastnictví stávajícím nájemníkům bytů, za kupní cenu ve výši 750 000 Kč, tj. za cenu v místě a čase obvyklou.
StanoviskaS prodejem souhlasí majetkový správce i odbor školství, mládeže i sportu Krajského úřadu kraje Vysočina.
* zveřejnit záměr prodeje budovy č.p. 173 postavené na pozemku st. parc. č. 530/3 a pozemku st. parc. č. 530/3 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 719 m2, vše v k. ú. a obci Humpolec na úřední desce;
* předložit stávajícím nájemníkům bytů nabídku prodeje budovy č.p. 173 postavené na pozemku st. parc. č. 530/3 a pozemku st. parc. č. 530/3 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 719 m2, vše v k.ú. a obci Humpolec do spoluvlastnictví stávajícím nájemníkům bytů za kupní cenu ve výši 750 000 Kč.
Termín 30. 9. 2007