Detail materiálu pro radu čj. RK-25-2007-66

RK-25-2007-66.doc  RK-25-2007-66pr1.xls
Číslo jednacíRK-25-2007-66
NázevNávrh změny investičního plánu u Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace na rok 2007
Zpracoval D. Buřičová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuRada kraje dne 17. 4. 2007 usnesením č. 0542/14/2007/RK schválila investiční plán Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace na rok 2007, dne 22. 5. 2007 usnesením č. 0702/17/2007/RK jeho změnu v souvislosti s finančním plněním agendy příkazních smluv. Další změna byla schválena dne 29. 5. 2007 usnesením č. 0725/18/2007/RK.
Návrh řešení Nemocnice předložila další žádost o změnu investičního plánu z následujících důvodů:

* Dialyzační křeslo - Vzhledem k rozšíření smlouvy mezi nemocnicí a VZP je nutné řešit smluvní navýšení počtu dialyzačních lůžek nákupem 1 dialyzačního křesla. Speciální dialyzační křeslo je technicky uzpůsobeno tak, aby splnilo zdravotnické požadavky kladené na zabezpečení dialyzačního procesu.
* Skartační stroj pro centrální spisovnu - V rámci příprav na certifikaci ISO 9001:2001, procesu řízené dokumentace je nutné řešit znehodnocení zdravotnické dokumentace
* Server pro PACS a licence - V rámci projektu digitalizace zobrazovacích metod se jedná o rozšíření stávajícího archívu PACS (Picture Archiving and Communication System) Jedná se o distribuci snímků z CT přístroje uložených v PACSu pomocí počítačové sítě do PC na straně oddělení. Investice se skládá z rozšíření o MARIE DICOM HUB a prohlížečů MARIE xVisionView. Takto upgradovaný PACS poskytne možnost prohlížení snímků na 20 PC na straně oddělení.
* Záložní hlavní router - Jedná se o klíčovou část počítačové sítě, která v případě poruchy odstaví kompletně počítačovou síť nemocnice. Z tohoto důvodu je nutné rozšířit stávající router - firewall o sekundární zařízení, které v případě havárie primárního routeru převezme správu na sebe.
* Upgrade mzdového programu UNICOS včetně hardware - Stávající mzdový program je již morálně zastaralý. Jeho verze, která je ještě pod operačním systémem DOS, je již není spolehlivá, stále méně podporovaná ze strany výrobců HW a dovoluje pouze omezeně současnou práci více stanic na jedné databázi. Nová verze mzdového programu dovolí požadované úpravy v programu vyplývající z legislativy a potřeb vedení nemocnice.

Radě kraje se doporučuje schválit změnu investičního plánu na rok 2007 dle materiálu
RK-25-2007-66, př. 1. Hodnota závazného ukazatele "Investiční dotace" zůstává nezměněna.
StanoviskaEkonomický odbor k předloženému materiálu nemá připomínky.
změnu investičního plánu Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace pro rok 2007 dle materiálu RK-25-2007-66, př. 1 přičemž objem závazného ukazatele dotace na investice zůstává nezměněn.
Odpovědnost ředitel Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, odbor sociálních věcí a zdravotnictví
Termín 31. 8. 2007