Detail materiálu pro radu čj. RK-25-2007-13

RK-25-2007-13.doc
Číslo jednacíRK-25-2007-13
NázevDodatečné stavební práce na akci "III/03821 Havlíčkův Brod, Lidická - Havířská, 2. stavba"
Zpracoval I. Šedová
Popis problémuUsnesením 1716/36/2006/RK ze dne 5. 12. 2006 bylo rozhodnuto zadat veřejnou zakázku na stavební práce "III/03821 Havlíčkův Brod, Lidická - Havířská, 2. stavba" uchazeči Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, a. s., Havlíčkův Brod, Průmyslová 941, PSČ 580 01.
Jedná se o stavební práce v průmyslové zóně města Havlíčkův Brod, spočívající v rekonstrukci stávající silnice vč. inženýrských sítí a vybudování kruhového objezdu. Na akci se podílí dva zadavatelé, tj. město Havlíčkův Brod a Vysočina. Smlouva o dílo byla podepsána 19. 1. 2007 , cena za dílo je Kč 14 540 893,00 vč. DPH. Stavba je financována ze SROPu.
V průběhu realizace veřejné zakázky upozornil zhotovitel na nutnost provedení dodatečných stavebních prací, které jsou nezbytné pro provedení původní akce. Na investora se dále obrátila firma ČEPS, a.s., se sídlem Praha 10, Elektrárenská 774/2 s požadavkem na úpravu projektu kruhového objezdu, neboť provedení dle stávajícího projektu by znemožňovalo přepravu silových transformátorů z vlakového nádraží Havlíčkův Brod do Transformovny Mírovka. Náklady na tuto úpravu navrhuje ČEPS, a.s. hradit Vysočině jako investorovi na základě přefakturování nákladů za provedení prací. Toto ujednání je podloženo návrhem smlouvy o úhradě nákladů na úpravu kruhového objezdu, který je materiálem RK-25-2007-13, př.1.
Požadavek na provedení těchto víceprací v rozsahu cca 660 000,00 Kč bez DPH byl shledán oprávněným a vícepráce jsou podloženy odsouhlaseným soupisem provedených prací a dále budou podloženy expertními posudky.
Návrh řešení OM navrhuje zahájit výběrové řízení na provedení dodatečných stavebních prací včetně úprav kruhového objezdu (rozsah těchto prací nepřekročí 20% ceny původní zakázky) a zadat je v jednacím řízení bez uveřejnění původnímu dodavateli. Pro výše uvedený postup jsou splněny podmínky dle § 23 odst. 7 písm. a) zákona č. 137/2006 Sb.
Návrh usnesení předpokládá:
1) uzavřít smlouvu, kterou se zavazuje ČEPS, a.s. uhradit Vysočině náklady na úpravu kruhové křižovatky dle pozměňovacího projektu
2) provést výběrové řízení na dodatečné stavební práce včetně úprav kruhového objezdu formou jednacího řízení bez uveřejnění
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s návrhem usnesení.
Odbor ekonomický souhlasí se způsobem předfakturace nákladů.
* provést výběrové řízení na dodatečné stavební práce včetně úprav kruhového objezdu na akci "III/03821 Havlíčkův Brod, Lidická - Havířská, 2. stavba" formou jednacího řízení bez uveřejnění;
* uzavřít smlouvu mezi Vysočinou a ČEPS, a.s., Praha 10, Elektrárenská 774/2 o úhradě nákladů na úpravu kruhového objezdu v rámci akce "III/03821 Havlíčkův Brod, Lidická - Havířská, 2. stavba" dle materiálu RK-25-2007-13, př. 1.
Termín 15. 9. 2007