Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2007-29

Číslo jednacíRK-23-2007-29
NázevPřevod nemovitostí v k. ú. Bezděkov u Libice nad Doubravou, obec Bezděkov
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší úplatný převod budovy a pozemků tvořících areál odloučeného pracoviště Středního odborného učiliště technického Chotěboř ve Štěpánově U Chotěboře, včetně movitých věcí pro školu nepotřebných.
Odloučené pracoviště sloužilo pro teoretickou výuku oboru Truhlář - výroba nábytku a Truhlář - dřevařská a nábytkářská výroba, dále zde byl domov mládeže a školní jídelna. Od 1. 9. 2006 byla výuka žáků ve Štěpánově u Chotěboře ukončena a tím došlo k ukončení provozování domova mládeže a školní jídelny. Celý areál je v provozuschopném stavu a škola navrhla jako další jeho využití pronájem, popř. prodej.
Odbor majetkový nechal vyhotovit znalecké posudky jednak na cenu úřední, tato cena činí dle posudku vypracovaného soudním znalcem Jaroslavem Doležalem částku 5 492 790,- Kč, týž znalec vyhotovil i posudek na cenu v místě a čase obvyklou, která činí částku 7 250 000,- Kč. Škola nechala vyhotovit znalecký posudek na movité věci a technologické zařízení kuchyně soudním znalcem Ing. Václavem Kopicem, podle něhož činí odhadní cena technologického zařízení kuchyně určeného k prodeji částku 72 900,- Kč, cena drobného dlouhodobého a drobného majetku určeného k prodeji činí 34 500,- Kč, cena kotle na tuhá paliva 100 000,- Kč
Areál Středního odborného učiliště se nachází v jižním úbočí Železných hor v izolované poloze nad obcí Bezděkov. Skládá se ze dvou celků - rekonstruovaná stará část budovy a nová přistavěná část obsahující kuchyň s jídelnou, včetně provozních a skladových prostor kuchyně v suterénu a učebny v přízemí. Původní rekonstruovaná část má dvě až tři nadzemní podlaží. První nadzemní podlaží obsahuje učebny a kanceláře s potřebným zázemím. Ve druhém podlaží jsou pokoje pro ubytování žáků, stejně jako ve třetím podlaží a podkroví, v suterénu je kotelna s uhelnou. Původní stavba areálu byl lihovar, v roce 1961 byla provedena adaptace na učebny a dílny a v roce 1975 byla realizována přístavba a nástavba školy. Další úpravy byly provedeny v roce 1994, kdy byla získána ubytovací kapacita pro 45 žáků, v roce 2000 byla realizována plynofikace celého areálu.
Předmětem prodeje jsou následující nemovitosti: budova č.p. 7 stojící na pozemku st. par. č. 43, budova bez č.p./č.e. stojící na pozemku st. par. č. 118, pozemek st. apr. č. 43 - zastavěná plocha a nádvoří výměře 969 m2, pozemek st. par. č. 118 - zastavěná plocha a nádvoří výměře 560 m2, pozemek par.č. 118 - ostatní plocha, neplodná výměře 1085 m2, pozemek par. č. 171/5 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 500 m2, včetně všech součástí a příslušenství, popsaných ve znaleckém posudku č. 3444/07 vyhotoveného Jaroslavem Doležalem dne 27. 2. 2007, v k.ú. Bezděkov u Libice nad Doubravou, obec Bezděkov. Soupis movitých věcí určených k prodeji bude k dispozici na jednání rady kraje.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina prodat uvedené nemovitosti výběrovým řízením. Jako nejvýhodnější se OM jeví výběrové řízení na "určení pořadí". Minimální nabídková cena za nemovité věci je stanovena dle znaleckého posudku Jaroslava Doležala, bytem Na chmelnici 1165, Chotěboř a činí 7 250 000,- Kč. Movité věci budou nabízeny na částku 207 400,- Kč. Celková cena za nemovité i movité věci určené k prodeji činí 7 457 400 Kč. K výchozí ceně bude ještě připočtena částka za úhradu znaleckého posudku ve výši 17 700,- Kč.
V souladu s ustanovením § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění je třeba zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr prodeje výše uvedených nemovitostí. Spolu se záměrem prodeje bude zveřejněna i karta nemovitostí nabízených k prodeji. Záměr prodeje bude inzerován v regionálním tisku a bude o něm informován starosta obce Bezděkov.
V souladu s citovanými Zásadami budou potenciální kupci povinni složit před vlastním výběrovým řízením kauci, vzhledem k výši minimální ceny bude kauce činit částku 20 000,- Kč.
Usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr prodeje výše uvedených nemovitých věcí včetně karty nemovitostí nabízených k prodeji a rozhodnout o formě výběrového řízení.
StanoviskaStřední odborné učiliště technické Chotěboř, které je správcem uvedených nemovitostí, souhlasí s prodejem těchto nemovitostí včetně věcí movitých pro školu nepotřebných.
Odbor školství, mládeže a sportu souhlasí s prodejem areálu odloučeného pracoviště Středního odborného učiliště technického v Štěpánově.
* zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr prodeje budovy č.p. 7 stojící na pozemku st. par. č. 43, budovy bez č. p./č. e. stojící na pozemku st. par. č. 118, pozemku st. par. č. 43 - zastavěná plocha a nádvoří výměře 969 m2, pozemku st. par. č. 118 - zastavěná plocha a nádvoří výměře 560 m2, pozemku par.č. 118 - ostatní plocha, neplodná výměře 1085 m2 a pozemku par. č. 171/5 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 500 m2, včetně všech součástí a příslušenství, v k. ú. Bezděkov u Libice nad Doubravou, obec Bezděkov;
* výběr zájemce o koupi nemovitého majetku provést formou výběrového řízení "na určení pořadí" ve smyslu článku VII. Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina;
kartu nemovitostí nabízených k prodeji dle materiálu RK-23-2007-29, př. 1.
Termín 31. 7. 2007