Detail materiálu pro radu čj. RK-22-2007-11

RK-22-2007-11.doc
Číslo jednacíRK-22-2007-11
NázevŽádost o prodej nemovitostí v k. ú. a obci Pelhřimov
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuJedná se o zamítnutí žádosti o zveřejnění záměru prodeje budovy bývalé ústavní lékárny a pozemku pod touto budovou v k. ú. a obci Pelhřimov.
Krajský úřad kraje Vysočina, Odbor majetkový obdržel od J.S.AGENCY - jazyková škola I s.r.o., se sídlem Benátská 5/1713, PSČ 128 00 Praha 2, IČ 271 22 034, žádost o odprodej budovy občanské vybavenosti č.p. 178 na pozemku par. č. 1678 a dále pozemku par. č. 1678 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 310 m2 v k. ú. a obci Pelhřimov. O něco později o stejné nemovitosti také projevil zájem Michal Zach, bytem Dolnokubínská 1439, 393 01 Pelhřimov.
Výše uvedené nemovitosti vede Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Pelhřimov na listu vlastnictví č. 4302, kde je jako výhradní vlastník uveden kraj Vysočina.
Požadované nemovitosti kraj nabyl na základě zák. č. 290/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů a na základě protokolu o předání a převzetí majetku státu ze dne 19. 12. 2002, jako majetek, ke kterému měla příslušnost tehdejší Okresní nemocnice Pelhřimov, státní příspěvková organizace.
Uvedené nemovitosti v současné době Nemocnice Pelhřimov občasně využívá jako zařízení staveniště při stavebních pracích a rekonstrukcích v areálu nemocnice. V budoucnu chce uvedenou budovu přestavět na ubytovnu pro své zaměstnance.
Návrh řešení OM na základě zamítavých stanovisek Nemocnice Pelhřimov a OSVZ navrhuje rozhodnout nezveřejnit záměr prodeje uvedených nemovitostí na úřední desce Krajského úřadu kraje Vysočina.
Návrh předpokládá rozhodnout nezveřejnit záměr prodeje uvedených nemovitostí na úřední desce a o tomto rozhodnutí informovat žadatele..
StanoviskaNemocnice Pelhřimov nesouhlasí s prodejem nemovitostí.
Odbor sociálních věcí a zdravotnictví nesouhlasí s prodejem nemovitostí.
nezveřejnit záměr prodeje budovy občanské vybavenosti č.p. 178 na pozemku par. č. 1678 a dále pozemku par. č. 1678 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 310 m2 v k. ú. a obci Pelhřimov na úřední desce Krajského úřadu kraje Vysočina;
ukládá
odboru majetkovému informovat o rozhodnutí rady kraje žadatele.
Termín 31. 7. 2007