Detail materiálu pro radu čj. RK-22-2007-09

Číslo jednacíRK-22-2007-09
NázevProdej pozemku v k. ú. a obci Nová Cerekev
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuJedná se o zveřejnění záměru prodat pozemek.
Kraj Vysočina se na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR č.j. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 stal vlastníkem silnic II. a III. třídy na území kraje Vysočina.
Odbor majetkový obdržel dne 8. 1. 2007 od manželů Sůvových, bytem Nová Cerkev 299, PSČ 934 21 žádost o koupi pozemku par. č. 2010/7 - ostatní plocha, silnice o výměře 331 m2 v k. ú. a obci Nová Cerkev. Žadatelé mají v úmyslu na tomto pozemku vybudovat rybník. Sousední pozemky nutné k výstavbě jsou již v jejich vlastnictví.
Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Pelhřimov, vede předmětný pozemek na listu vlastnictví č. 464 pro výše uvedené k. ú. a obec, kde je jako vlastník uveden kraj Vysočina a správa je zřízena pro organizaci s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Při místním šetření bylo shledáno, že celý pozemek není možné prodat, a proto žadatelé nechali vyhotovit geometrický plán č. 368-41-2007, který doručili dne 6. 6. 2007 odboru majetkovému.
Nové označení pozemku je nyní par. č. 2010/7 - ostatní plocha, silnice o výměře 206 m2 v k. ú. a obci Nová Cerkev.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje dle článku II. odst. 3 písm. a) Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina přímý prodej pozemku par. č. 2010/7 - ostatní plocha, silnice o výměře 206 m2 v k. ú. a obci Nová Cerekev. Žadatelé vlastní okolní pozemky k realizaci jejich záměru.
Převáděný pozemek bude dodatkem zřizovací listiny vyjmut ze správy příspěvkové organizace kraje Vysočina s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Návrh předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr prodeje pozemku na úřední desce krajského úřadu.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace, souhlasí s prodejem pozemku.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s prodejem pozemku.
zveřejnit záměr prodeje pozemku par. č. 2010/7 - silnice, ostatní plocha o výměře 206 m2 v k. ú. a obci Nová Cerekev.
Termín 16. 7. 2007