Detail materiálu pro radu čj. RK-22-2007-05

RK-22-2007-05.doc  RK-22-2007-05pr1.doc
Číslo jednacíRK-22-2007-05
NázevUzavření nájemních smluv a smlouvy o výpůjčce na pozemky zahrnuté do dočasného záboru pro stavbu "III/406 Salavice - úprava křižovatky"
Zpracoval V. Chmela
Popis problémuJedná se o uzavření nájemních smluv na části pozemků zahrnutých do dočasného záboru pro stavbu "III/406 Salavice - úprava křižovatky".
Předmětem stavby je úprava stávajících křižovatek v extravilánu obce Salavice. Jedná se o křižovatku silnice II/406 s III/4061 a III/4062. V rámci stavby dojde k rozšíření vozovky z důvodu vybudování samostatného pruhu pro levé odbočení ve směru od Jihlavy a k úpravě autobusových zastávek.
Z projektové dokumentace zpracované společností PROfi Jihlava, spol. s.r.o. vyplývá potřeba uzavření nájemních smluv s vlastníky pozemků zahrnutých do obvodu dočasného záboru předmětné stavby. Pronajaté pozemky budou sloužit jako manipulační plochy, zařízení staveniště a dále jako skládka ornice po dobu výstavby výše uvedené stavby.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje uzavřít s vlastníky pozemků zahrnutých do dočasného záboru pro stavbu "III/406 Salavice - úprava křižovatky" v katastrálním území Salavice dle materiálu RK-22-2007-05, př.1, nájemní smlouvy za cenu podle výměru Ministerstva financí ČR č. 1/2007 ze dne 6. 12. 2006 uveřejněného v Cenovém věstníku č. 15/2006, tj. za cenu 9,- Kč/m2/rok a v případě pozemku ve vlastnictví města Třešť smlouvu o výpůjčce. Nájem bude uzavřen na dobu určitou a to na dobu jednoho roku od předání stavby jejímu zhotoviteli. krajem Vysočina.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít nájemní smlouvy na pronájem částí pozemků zahrnutých do dočasného záboru pro stavbu "III/406 Salavice - úprava křižovatky" za cenu ve výši 9 Kč/m2/rok v katastrálním území Salavice a smlouvu o výpůjčce u pozemku ve vlastnictví města Třešť dle materiálu RK-22-2007-05, př. 1 na dobu jednoho roku.
Termín 2007