Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2007-40

RK-20-2007-40.doc  RK-20-2007-40pr1.tif  RK-20-2007-40pr2.tif  RK-20-2007-40pr3.tif  RK-20-2007-40pr4.doc
Číslo jednacíRK-20-2007-40
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření - dotace městu Pelhřimov na spolufinancování akce "Dostavba kuželny v Pelhřimově"
Zpracoval V. Prokop, P. Panovec, E. Herzánová
Předkládá Z. Ludvík
Popis problémuMěsto Pelhřimov požádalo kraj Vysočina v roce 2006 o poskytnutí dotace na výstavbu sportoviště "Dostavba kuželny" v Pelhřimově, včetně usnesení Zastupitelstva města Pelhřimova o zajištění finančních prostředků z rozpočtu města a rozpočtu dostavby (viz materiál RK-20-2006-40, př. 1). Celkové náklady na dostavbu byly v této žádosti plánovány ve výši 20 378 550,-Kč.
Stanovisko Kuželkářského svazu kraje Vysočina, včetně vyjádření jednotlivých kuželkářských oddílů z celého kraje a vyjádření pelhřimovského kuželkářského oddílu, je uvedeno v materiálu RK-20-2007-40, př. 2.
Na začátku února letošního roku obdržel kraj Vysočina "Doplněk k žádosti o poskytnutí dotace" (viz materiál RK-20-2007-40, př. 3). Celkové náklady jsou podle tohoto doplňku plánovány již ve výši 24 767 683,- Kč. Město Pelhřimov žádá kraj Vysočina o dotaci ve výši 12 000 tis. Kč.
Návrh řešení Vedle atletického areálu v Jihlavě, biatlonového areálu v Novém Městě na Moravě, fotbalového stadionu FC Vysočina v Jihlavě a hasičského sportovního a soutěžního areálu v Petrovicích se tak Pelhřimov může stát dalším městem, ve kterém se kraj Vysočina podílí na rekonstrukci nebo výstavbě významného sportoviště.
Rekonstrukce areálu v Pelhřimově je projekt jednoznačně nadregionálního významu, který významně přesahuje hranice města Pelhřimov. Tento fakt se také odráží v podpoře, kterou projektu vyjádřil Kuželkářský svaz kraje Vysočina.
Na realizaci podobných projektů se kraj Vysočina do současné doby finančně podílel při splnění následujících podmínek:
1) Projekt má nadregionální charakter
2) Příspěvek kraje je poskytován obci (městu Pelhřimov) maximálně v polovině celkové výše nákladů projektu a to až po ukončení projektu (etapy projektu) a prokázání zaplacení všech faktur investorem
3) Projekt je podpořen krajským orgánem v dané oblasti i jeho nižšími složkami
4) Realizace projektu je prospěšná pro rozvoj i propagaci kraje
Po prostudování všech doložených materiálů (viz RK-20-2007-40, př.1-3) konstatuje OŠMS v případě předloženého projektu splnění všech 4 podmínek v následující míře:
1) Projekt je nadregionálního charakteru
2) Celkové náklady na projekt jsou ve výši 24 767 683,- Kč, požadavek na kraj je ve výši 12 000 tis. Kč, tj. 48,45 %
3) Projekt má podporu Kuželkářského svazu kraje Vysočina
4) 90 %
Z těchto důvodu navrhuje OŠMS poskytnout městu Pelhřimov dotaci na dostavbu kuželny. Výstavba kuželkářského areálu navíc zvýší využitelnost sportovního areálu v Pelhřimově, neboť bude dobudováno i zázemí, které bude možné využívat i z bazénu a sportovní haly, které bezprostředně sousedí s kuželkářských areálem.
OŠMS dále doporučuje dohodnout s městem Pelhřimov prezentaci Vysočiny, která bude spojena s realizací rekonstrukce.
Návrh smlouvy - viz RK-20-2007-40 př. 4.
StanoviskaEkonomický odbor:
Ekonomický odbor nemá k navrhovanému rozpočtovému opatření připomínky. Aktuální stav položky Nespecifikovaná rezerva ke dni 29. 5. 2007 je 83 117 tis. Kč.

Odbor sekretariátu hejtmana:
Odbor sekretariátu hejtmana projedná s městem Pelhřimov možnost propagace kraje v dobudované kuželně. Podmínkou prezentace kraje je, aby prezentace kraje byla pevně a nedělitelně spojena s kuželnou a doba využitelnosti prezentace bude mít jednoznačně dlouhodobý charakter. Odbor sekretariátu hejtmana dále doporučuje, aby byla uzavřena smlouva o poskytnutí dotace, ve které budou podmínky prezentace kraje Vysočina jasně definovány a náklady spojené s prezentací kraje nesl v plné výši příjemce dotace.

Komise pro sport a volný čas:
Svým usnesením 20/05/2007/Ksvč
doporučuje
radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje přidělit dotaci městu Pelhřimov na spolufinancování akce "Dostavba kuželny v Pelhřimově" ve výši maximálně 12 000 tis. Kč.

Usnesení bylo přijato 8 hlasy, zdržel se 0, proti 0.
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* rozhodnout poskytnout investiční dotaci městu Pelhřimov na "Dostavbu kuželny v Pelhřimově" maximálně ve výši 12 000 tis. Kč. Finanční prostředky budou uvolněny po ukončení projektu a prokázání zaplacení všech faktur investorem;
* schválit rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení kapitoly Školství, mládeže a sportu, § 3419 Ostatní tělovýchovná činnost o částku 12 000 tis. Kč za účelem poskytnutí investiční dotace městu Pelhřimov na "Dostavbu kuželny v Pelhřimově" při současném snížení kapitoly Rezerva a rozvoj kraje, § 6409 Ostatní činnosti j.n., položky Nespecifikovaná rezerva o částku 12 000 tis. Kč;
pověřuje
odbor sekretariátu hejtmana projednat s městem Pelhřimov možnosti prezentace kraje.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, ekonomický odbor, odbor sekretariátu hejtmana
Termín 31. 12. 2007