Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2007-56

Číslo jednacíRK-20-2007-56
Zpracoval O. Popelová
Předkládá M. Černý
Popis problémuJedná se o přijmutí a zařazení dotace ze státního rozpočtu na rok 2007 na projekt"Budování rozvojového partnerství za účelem posílení kapacity při plánování a realizaci programů v kraji Vysočina" do rozpočtu kraje Vysočina.

Usnesením č. 1615/38/2005/RK Rada kraje Vysočina souhlasila s nabytím dotace ze státního rozpočtu a Strukturálních fondů EU na projekt "Budování rozvojového partnerství za účelem posílení kapacity při plánování a realizaci programů v kraji Vysočina" realizovaný v rámci opatření 3.3 Společného regionálního operačního programu (Rada kraje souhlasí s daty uvedenými v Rozhodnutí o registraci akce v informačním systému podle materiálu RK-38-2005-75, př. 1; s Podmínkami k Rozhodnutí o účasti státního rozpočtu a strukturálních fondů EU na financování projektu podle materiálu RK-38-2005-75, př. 2.).
V souladu s Rozhodnutím o účasti státního rozpočtu a strukturálních fondů EU na výše uvedený projekt obdržel kraj Vysočina v březnu 2007 Pokyn k nastavení rozpočtového o limitu výdajů na rok 2007 na částku 1 789 000,- Kč.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina navrhuje Radě kraje Vysočina schválit povýšení rozpočtu příjmů i výdajů výše uvedeného projektu o neinvestiční dotaci ve výši 1 789 000,- Kč.
StanoviskaEkonomický odbor souhlasí s navrhovaným rozpočtovým opatřením a s přijetím účelové dotace z Ministerstva pro místní rozvoj na financování projektu "Budování rozvojového partnerství za účelem posílení kapacity při plánování a realizaci programů v kraji Vysočina" poskytnuté v rámci programového financování ISPROFIN ve výši 1 789 000,- Kč.
zvýšení příjmové části rozpočtu kraje (položka 4116 - Ostatní neinvestiční přijaté transfery ze státního rozpočtu) o účelovou dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj poskytnutou v rámci programového financování ISPROFIN ve výši 1 789 tis. Kč a zvýšení výdajové části rozpočtu, ORJ 9000 - odbor regionálního rozvoje, § 3636 - územní rozvoj, na financování projektu realizovaného v rámci Společného regionálního operačního programu, opatření 3.3 - "Budování rozvojového partnerství za účelem posílení kapacity při plánování a realizaci programů v kraji Vysočina".
.
Odpovědnost Odbor regionálního rozvoje, Ekonomický odbor