Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2007-05

RK-20-2007-05.doc
Číslo jednacíRK-20-2007-05
NázevOdmítnutí nabídky prodeje části pozemku v k. ú. Dolní Radslavice a obci Velké Meziříčí
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuJedná se o odmítnutí nabídky prodeje pozemku.
Odbor majetkový obdržel dne 23. 4. 2007 od Marie Přibylové, Nad tratí 1113/14, 594 01 Velké Meziříčí sdělení, ve kterém je krajskému úřadu, resp. kraji nabízena k odkupu část pozemku par. č. st. 16 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 104 m2 v k. ú. Dolní Radslavice a obci Velké Meziříčí za účelem rozšíření silnice. V minulosti byl již krajem vykoupen dům čp. 17 na této parcele v k. ú. Dolní Radslavice. Dům byl jako dopravní závada zdemolován.
Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Žďár nad Sázavou, vede předmětný pozemky na listu vlastnictví č. 59 pro výše uvedené k. ú. a obec, kde je jako vlastník výše uvedená fyzická osoba.
Předmětem vykoupení by byla pouze část pozemku. K tomuto účelu by musel být vyhotoven geometrický plán.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje nevykupovat od Marie Přibylové pozemek par. č. st. 16 v k. ú. Dolní Radslavice a obci Velké Meziříčí. Důvodem tohoto stanoviska je sdělení Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace, která uvedla, že dříve na tomto pozemku stál dům čp. 17 (viz. výše), jehož demolicí se výhled do křižovatky zlepšil a není již nutné daný stav měnit.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout odmítnout nabídku prodeje části pozemku par. č. st. 16 v k. ú. Dolní Radslavice.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace, nesouhlasí s nabytím části pozemku.
Odbor dopravy a silničního hospodářství nesouhlasí s nabytím části pozemku.
odmítnout nabídku Marie Přibylové na prodej části pozemku par. č. st. 16 - zastavěná plocha a nádvoří v k. ú. Dolní Radslavice a obci Velké Meziříčí do vlastnictví kraje Vysočina.
Termín 26. 6. 2007