Detail materiálu pro radu čj. RK-19-2007-06

Číslo jednacíRK-19-2007-06
NázevKácení stromů v k. ú. a obci Havlíčkova Borová
Zpracoval I. Šedová
Popis problémuJedná se pokácení stromů v rámci stavby v Havlíčkově Borové.
Ve schváleném rozpočtu kraje Vysočina, příloze M4, je zařazena realizace akce "III/3507 Havlíčkova Borová". Z důvodu problémů při majetkoprávní přípravě akce je stavba rozdělena na II. etapy. V rámci I. etapy stavby, tj. provedení rekonstrukce Pivovarské ulice v délce 820m (oprava povrchu vozovky, vybudování chodníků, dešťové a splaškové kanalizace, přeložky sítí) dojde na základě projektové dokumentace zpracované firmou OPTIMA spol. s. r. o., Žižkova 738/IV, 566 01 Vysoké Mýto ke kácení 1 ks jasanu. Při místním šetření v rámci stavebního řízení bylo zjištěno, že se v předmětném úseku nachází další dva vzrostlé stromy - javory, které je nutno pokácet, protože tvoří překážku v rozhledových trojúhelnících v místě napojení místních komunikací na komunikaci určenou k rekonstrukci. Z tohoto důvodu požaduje zástupce Policie ČR, dopravního inspektorátu v Havlíčkově Brodě pokácení stromů a tím podmiňuje souhlas se stavbou.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyhovět žádosti Policie ČR a požádat místně příslušný úřad městyse Havlíčkova Borová o souhlas s pokácením dvou vzrostlých javorů na pozemku par. č. 3135 v k. ú. Havlíčkova Borová a o souhlas s kácením jednoho jasanu na pozemku par. č. 3135 v k. ú. Havlíčkova Borová, tak jak vyplývá z projektové dokumentace, která je přílohou materiálu RK-19-2007-06, př.1.
StanoviskaKladné stanovisko KSÚS Jihlava, provoz Havlíčkův Brod ze dne 29. 5. 2007
podat žádost o povolení pokácení 1 ks jasanu a 2 ks javorů na pozemku par. č. 3135 v k. ú. a obci Havlíčkova Borová.
Termín červen 2007