Detail materiálu pro radu čj. RK-17-2007-32

RK-17-2007-32.doc  RK-17-2007-32pr1.doc  RK-17-2007-32pr2.doc
Číslo jednacíRK-17-2007-32
NázevPřihlášení projektu Datový sklad kraje Vysočina do soutěží Inovace ve veřejné správě za rok 2007 a Chytrý úřad 2007
Zpracoval M. Šulc
Předkládá E. Janoušková
Popis problémuMinisterstvo vnitra vyhlásilo třetí ročník soutěže o cenu MV za inovaci ve veřejné správě za rok 2007. Posláním soutěže je ocenit nové netradiční nápady a řešení přispívající ke zlepšování činnosti organizace či ke zvyšování kvality, výkonnosti či efektivnosti poskytovaných veřejných služeb, které se mohou stát příklady dobré praxe a sloužit jako inspirace dalším organizacím.

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo druhý ročník soutěže Chytrý úřad. Myšlenkou této soutěže je především poukázat na zajímavé projekty IT v místní samosprávě a zviditelnit osoby a instituce, které se na těchto projektech podílely. Jedním z dalších záměrů je vytvořit dlouhodobou diskusní platformu pro pracovníky obecních, městských a krajských samospráv na téma zlepšování procesů a služeb veřejnosti pomocí implementace IT prostředků.
Návrh řešení Odbor interního auditu, jako realizátor projektu "Datový sklad kraje Vysočina", by rád tento projekt do obou soutěží přihlásil. Dle § 59 odst. 3 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, je o podání přihlášky oprávněna rozhodnout Rada kraje Vysočina. Vzhledem k časové tísni již byla přihláška do soutěže "Inovace ve veřejné správě za rok 2007" podána. Pokud Rada kraje Vysočina nebude s přihlášením souhlasit, bude přihláška neprodleně stažena.
StanoviskaOdbor sekretariátu ředitele a krajského živnostenského úřadu, oddělení právní a krajského živnostenského úřadu nemá k návrhu usnesení připomínky.
přihlásit projekt "Datový sklad kraje Vysočina" do soutěží "Inovace ve veřejné správě za rok 2007" dle materiálu RK-17-2007-32, př. 1 a "Chytrý úřad 2007" dle materiálu
RK-17-2007-32, př. 2.
Odpovědnost odbor interního auditu