Detail materiálu pro radu čj. RK-17-2007-29

Číslo jednacíRK-17-2007-29
NázevDarování nemovitého majetku v k. ú. a obci Horní Dubenky
Zpracoval Z. Nováková
Popis problémuJedná se o darování nemovitého majetku do vlastnictví obce. Předmětný majetek nebude nadále využíván pro potřeby školství.
Kraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem nemovitostí, které jsou evidovány na LV č. 208 pro katastrální území a obec Horní Dubenky, na základě zákona č. 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy č. 14687/2001 ze dne 30. 3. 2001. Zřizovací listinou ze dne 19. 6. 2001 byly nemovitosti vloženy do správy Střední odborné školy, Středního odborného učiliště a Odborného učiliště Třešť. Jedná se o následující pozemky a budovy tvořící areál střediska praktického vyučování v Horních Dubenkách - lokalita Janštejn:
- pozemek par. č. st. 81/1 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 834 m2,
- pozemek par. č. st. 81/3 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 18 m2,
- pozemek par. č. st. 81/4 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 31 m2,
- pozemek par. č. st. 124 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 951 m2,
- budova č. p. 69 - objekt k bydlení na par. č. st. 81/1,
- budova č. p. 96 - objekt k bydlení na par. č. st. 124,
- budova bez čp/če - jiná stavba na par. č. st. 81/3,
- budova bez čp/če - jiná stavba na par. č. st. 81/4.
Na odbor majetkový se obrátil starosta obce Horní Dubenky Ing. Jan Lapeš se žádostí o převod budov a pozemků Střediska praktického vyučování v Janštejně. O ukončení činnosti střediska a o možném převodu nemovitostí do vlastnictví obce jednal starosta s ředitelem školy Mgr. Františkem Pospíchalem dne 30. 11. 2006. Obec má zájem budovu č. p. 69 využít pro cestovní ruch a budovu č. p. 96 přestavět na startovací byty.
OŠMS vydal kladné stanovisko k převodu nemovitostí z důvodů ukončení praktického vyučování v Horních Dubenkách - Janštejně k datu 30. 6. 2007 a navrhl současně s darovací smlouvou zřídit předkupní právo ve prospěch kraje Vysočina jako dárce. Ředitel školy potvrdil ukončení vyučování k výše uvedenému datu a v současné době již probíhá vyklízení budov a nabízení movitého majetku.
Návrh řešení Odbor majetkový doporučuje převést výše uvedené nemovitosti v k. ú. a obci Horní Dubenky z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Horní Dubenky a současně zřídit předkupní právo ve prospěch kraje Vysočina jako dárce. Tento postup je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina, neboť převod (bezúplatný) nemovitostí do vlastnictví obce Horní Dubenky je odůvodněn využitím darovaných nemovitostí pro veřejné účely.
Návrh usnesení předpokládá:
- zveřejnit záměr darovat pozemek par. č. st. 81/1, pozemek par. č. st. 81/3, pozemek par. č. st. 81/4, pozemek par. č. st. 124, budovu č. p. 69 - objekt k bydlení na par. č. st. 81/1, budovu č. p. 96 - objekt k bydlení na par. č. st. 124, budovu bez čp/če - jiná stavba na par. č. st. 81/3, budovu bez čp/če - jiná stavba na par. č. st. 81/4 v k. ú. a obci Horní Dubenky z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Horní Dubenky na úřední desce;
- doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. st. 81/1, pozemek par. č. st. 81/3, pozemek par. č. st. 81/4, pozemek par. č. st. 124, budovu č. p. 69 - objekt k bydlení na par. č. st. 81/1, budovu č. p. 96 - objekt k bydlení na par. č. st. 124, budovu bez čp/če - jiná stavba na par. č. st. 81/3, budovu bez čp/če - jiná stavba na par. č. st. 81/4 v k. ú. a obci Horní Dubenky z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Horní Dubenky.
StanoviskaStřední odborná škola, Střední odborné učiliště a Odborné učiliště Třešť souhlasí s darováním nemovitostí obci Horní Dubenky.
Odbor školství, mládeže a sportu doporučuje bezúplatný převod nemovitostí obci Horní Dubenky.
zveřejnit záměr převést darem pozemek par. č. st. 81/1 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 834 m2, pozemek par. č. st. 81/3 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 18 m2, pozemek par. č. st. 81/4 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 31 m2, pozemek par. č. st. 124 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 951 m2, budovu č. p. 69 - objekt k bydlení na par. č. st. 81/1, budovu č. p. 96 - objekt k bydlení na par. č. st. 124, budovu bez čp/če - jiná stavba na par. č. st. 81/3, budovu bez čp/če - jiná stavba na par. č. st. 81/4 v k. ú. a obci Horní Dubenky z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Horní Dubenky na úřední desce;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. st. 81/1 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 834 m2, pozemek par. č. st. 81/3 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 18 m2, pozemek par. č. st. 81/4 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 31 m2, pozemek par. č. st. 124 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 951 m2, budovu č. p. 69 - objekt k bydlení na par. č. st. 81/1, budovu č. p. 96 - objekt k bydlení na par. č. st. 124, budovu bez čp/če - jiná stavba na par. č. st. 81/3, budovu bez čp/če - jiná stavba na par. č. st. 81/4 v k. ú. a obci Horní Dubenky z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Horní Dubenky a zřídit předkupní právo ve prospěch kraje Vysočina jako dárce.
Termín 26. 6. 2007