Detail materiálu pro radu čj. RK-17-2007-26

Číslo jednacíRK-17-2007-26
NázevVzájemný převod pozemků v k. ú. a obci Havlíčkův Brod
Zpracoval F. Vak
Popis problémuJedná se o vzájemné darování pozemků pod místními komunikace a areálem PO kraje mezi krajem Vysočina a městem Havlíčkův Brod.
Žádostí ze dne 23. 4. 2007 požádalo město Havlíčkův Brod o bezúplatný pozemků par. č. 1899/1 ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 1 847 m2 a par. č. 1899/27 ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 1 421 m2, oba v k. ú. a obci Havlíčkův Brod v lokalitě "Poříč" z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Havlíčkův Brod. Pozemky jsou zastavěny místními komunikacemi v majetku města a důvodem převodem je urovnání majetkoprávního stavu. Bezúplatný převod již odsouhlasilo zastupitelstvo města na svém jednání konaném dne 26. 3. 2007 usnesením 88/07.
Uvedené pozemky jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí ministra dopravy a spojů ze dne 10. září 2001 čj. 3796/01-9-KM. Zřizovací listinou byl svěřen do správy PO kraje Krajská správa a údržba silnic pro Vysočinu, příspěvková organizace. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod jsou pozemky zapsány v katastru nemovitostí pro shora uvedené k. ú. a obec na listu vlastnictví 219.
Odbor majetkový v současné době řeší požadavek ředitele PO kraje Základní umělecká škola, Havlíčkův Brod, Smetanovo náměstí 31 na majetkoprávní vypořádání pozemků tvořících areál školy s městem Havlíčkův Brod. Jedná se o pozemky které jsou zastavěné budovou školy a využívané pro parkování zaměstnanců a naopak malý pozemek, který není pro činnost PO potřebný.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje žádosti města vyhovět a pozemky par. č. 1899/1 a par. č. 1899/27, oba v k. ú. a obci Havlíčkův Brod městu Havlíčkův Brod darovat. Návrh se opírá o kladné stanovisko majetkového správce a odvětvového odboru. Navržený bezúplatný převod je v souladu s příslušnými ustanoveními přijatých Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina, neboť se jedná o majetek, který bude využíván nekomerčně pro veřejně prospěšné účely.
Vzhledem k tomu, že ZUŠ Havlíčkův Brod užívá ke své činnosti pozemky ve vlastnictví města navrhuje odbor majetkový zahájit s městem Havlíčkův Brod jednání o bezúplatném převodu pozemků st. par. č. 138/2 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 185 m2 a par. č. 3571 ostatní plocha ostatní komunikace o výměře 69 m2, oba v k. ú. a obci Havlíčkův Brod do vlastnictví kraje Vysočina. Prvý pozemek, na kterém je postavena budova školy, užívá ZUŠ Havlíčkův Brod na základě smlouvy o výpůjčce č. HO 048/2001/Ho uzavřené na dobu neurčitou, druhý pozemek navazuje na majetek kraje spravovaný ZUŠ Havlíčkův Brod a tvoří s ním funkční celek. V současné době jsou na pozemku vyhrazena 4 parkovací místa pro zaměstnance ZUŠ. Naopak škola má ve správě pozemek par. č. 3830 ostatní plocha, jiná plocha o výměře 7 m2, který ke své činnosti nepotřebuje a nevyužívá a je pro ni tudíž nadbytečný. V tomto případě navrhuje darovat tento pozemek městu. Uvedený pozemek je ve vlastnictví kraje Vysočina. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod je pozemek par. č. 3830 v k. ú. a obec Havlíčkův Brod zapsán v katastru nemovitostí vedeném pro uvedené k. ú. a obec na listu vlastnictví 5834.
Záměr kraje darovat městu Havlíčkův Brod pozemky par. č. 1899/1, par. č. 1899/27 a par. č. 3830 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod bude v souladu se zákonem č. 129/2000 Sb., o krajích, platném znění zveřejněn po stanovenou dobu na úřední desce krajského úřadu.
Vzájemným převodem pozemků dojde k urovnání některých majetkoprávních vztahů kraje i města.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr kraje darovat městu Havlíčkův Brod pozemky par. č. 1899/1, par. č. 1899/27, par. č. 3830 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod, zahájit s městem Havlíčkův Brod jednání o bezúplatném převodu pozemků st. par. č. 138/2, par. č. 3571 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod z vlastnictví města Havlíčkův Brod do vlastnictví kraje Vysočina, doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat městu Havlíčkův Brod pozemky par. č. 1899/1, par. č. 1899/27, par. č. 3830 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod a přijmout od města Havlíčkův Brod dar pozemků st. par.č. 138/2 a par. č. 3571 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod do vlastnictví kraje Vysočina
StanoviskaSe vzájemným převodem pozemků souhlasí příslušní majetkoví správci a odvětvové odbory.
* zveřejnit záměr kraje darovat městu Havlíčkův Brod pozemky par. č. 1899/1 ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 1 847 m2, par. č. 1899/27 ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 1 421 m2 a par. č. 3830 ostatní plocha, jiná plocha o výměře 7 m2, všechny v k. ú. a obci Havlíčkův Brod;
* zahájit s městem Havlíčkův Brod jednání o bezúplatném převodu pozemků st. par. č. 138/2 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 185 m2, par. č. 3571 ostatní plocha ostatní komunikace o výměře 69 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod z vlastnictví města Havlíčkův Brod do vlastnictví kraje Vysočina;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout:
* převést darem pozemky par. č. 1899/1 ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 1 847 m2, par. č. 1899/27 ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 1 421 m2, par. č. 3830 ostatní plocha, jiná plocha o výměře 7 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Havlíčkův Brod;
* nabýt darem pozemky st. par.č. 138/2 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 185 m2a par. č. 3571 ostatní plocha ostatní komunikace o výměře 69 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod z vlastnictví města Havlíčkův Brod do vlastnictví kraje Vysočina.
Termín červen 2007