Detail materiálu pro radu čj. RK-17-2007-25

Číslo jednacíRK-17-2007-25
NázevVýsadba stromů u silnice III/15226 zajišťovaná městem Moravské Budějovice
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuJedná se o souhlas s výsadbou stromů u silnice z Moravských Budějovic do Kosové, kterou by realizovalo město Moravské Budějovice.
Kraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem pozemku par. č. 4214/1-ost. pl., silnice o výměře 20 712 m2 v k. ú. a obci Moravské Budějovice, kterou vlastní na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a který je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Moravské Budějovice na LV 373 pro uvedené k. ú. a obec. Tento pozemek je silničním pozemkem silnice III/15226.
Na kraj se obrátilo prostřednictvím svého odboru životního prostředí město Moravské Budějovice se žádostí o souhlas s výsadbou 95 stromů a 20 keřů (druh blíže neurčen) dle projektu, který bude vyhotoven odbornou firmou. Na výsadbu hodlá město žádat finanční podporu z některých dotačních titulů.
Návrh řešení Odbor majetkový obecně nemá námitek proti výsadbě zeleně podél silnic jako krajinotvorného prvku. Po konzultaci s Krajskou správou silnic Vysočiny, příspěvkovou organizací, provoz Třebíč doporučuje radě kraje vyslovit souhlas s provedením výsadby za stanovených podmínek, které vymezují jednak odpovědnost za péči o vysázené dřeviny jednak podmínky bezpečnosti dopravy a možnosti řádného provádění údržby silnice.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnutí rady kraje souhlasit s výsadbou stromů a keřů u silnice III/15226 na pozemku par. č. 4214/1 v k. ú. a obci Moravské Budějovice dle podmínek KSÚSV.
StanoviskaPředběžný souhlas Krajské správy a údržby silnic Vysočiny příspěvkové organizace, provoz Třebíč ze dne 27. 3. 2007 byl zrušen a bylo vydáno zpřesňující stanovisko po obdržení seznamu stromů (95 ks) a keřů (20 ks) - viz materiál RK-17-2007-25 př.1.
souhlasí
s výsadbou dřevin u silnice III/15226 na pozemku par. č. 4214/1 v k. ú. a obci Moravské Budějovice realizovanou městem Moravské Budějovice za podmínky, že výsadba bude v souladu s požadavky platných norem, dotčených orgánů státní správy a to zejména Policie České republiky a s tím, že nově vysazené dřeviny budou udržovány městem Moravské Budějovice a jejich umístění nebude příčinou ztížené údržby silnice a jejího příslušenství;
pověřuje
Krajskou správu a údržbu silnic Vysočiny, příspěvkovou organizaci k dalšímu jednání a stanovení podmínek ve věci záměru města Moravské Budějovice výsadby dřevin podél silnice III/15226 na pozemku par. č. 4214/1 v k. ú. a obci Moravské Budějovice.
Termín 31. 5. 2007