Detail materiálu pro radu čj. RK-15-2007-42

RK-15-2007-42.doc  RK-15-2007-42pr1.xls  RK-15-2007-42pr2.doc  RK-15-2007-42pr3.doc
Číslo jednacíRK-15-2007-42
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na rok 2007 - vyhodnocení ankety Zlatá jeřabina - Ceny kraje Vysočina za kulturní počin roku 2006
Zpracoval I. Schallnerová, M. Janíčková
Předkládá H. Kubíček
Popis problémuZastupitelstvo kraje Vysočina usnesením č. 0545/09/2006/ZK ze dne 12. 12. 2006 schválilo vyhlášení III. ročníku ankety Zlatá jeřabina - Ceny kraje Vysočina za kulturní počin roku 2006. Jejím cílem je propagovat kulturní dění v našem regionu a upozornit na širokou žánrovou škálu aktivit, jež v loňském roce oslovily naše občany, a rovněž poukázat na úsilí, s nímž je pečováno o bohaté kulturní dědictví kraje. Uspořádání ankety je také prezentací grantových programů vyhlašovaných pro oblast kultury, zejména grantového programu Regionální kultura a Klenotnice Vysočiny, regionálních postupových a národních přehlídek pořádaných v kraji a úspěchů péče o kulturní dědictví. Dalším cílem akce je motivace organizátorů kulturních akcí k novým aktivitám a vlastníků k účinnější péči o kulturní památky. Zlatá jeřabina také dokládá zájem veřejnosti o jednotlivé kulturní aktivity a obnovu kulturních památek v kraji.
Cena kraje Vysočina o nejlepší kulturní počin roku 2006 byla vyhlášena ve dvou kategoriích:
1. kulturní aktivita (např. kulturní akce, hudební a divadelní festivaly, koncerty...)
2. péče o kulturní dědictví (např. nové muzejní expozice, akce muzeí a galerií, významné obnovy kulturní památky...)
Ocenění: diplom a finanční odměna v každé kategorii za:
1. místo 30.000 Kč
2. místo 20.000 Kč
3. místo 10.000 Kč
Odbor kultury a památkové péče vyzval, prostřednictvím více než jednoho tisíce e-mailových adres, zástupce měst a obcí, neziskových organizací na úseku kultury, turistických a informačních center, středních a uměleckých škol, knihoven, muzeí, galerií a uměleckých agentur na Vysočině k nominování kulturních počinů. Na základě došlých nominačních návrhů byl sestaven seznam třiceti akcí v každé kategorii, který byl zveřejněn v tisku a na internetových stránkách kraje, a rovněž mediálně propagován partnerem ankety Českým rozhlasem REGION. V letošním ročníku byly poprvé v rámci elektronického hlasování uveřejněny také textové či obrazové prezentace u jednotlivých nominacích, které umožnily hlasujícím získat komplexnější informace o vybraných akcích.
Hlasování veřejnosti v anketě Zlatá jeřabina probíhalo od 1. 3. 2007 do 16. 4. 2007, a to prostřednictvím písemných hlasovacích lístků nebo elektronicky na internetových stránkách kraje. Do ankety bylo zasláno celkem 22.172 platných hlasů, z toho v kategorii kulturní aktivita 15.309 hlasů a v kategorii péče o kulturní dědictví 6.863 hlasů.
Vyhlášení výsledků ankety Zlatá jeřabina a předání cen prvním třem kulturním počinům v každé kategorii proběhne při slavnostním večeru v Horáckém divadle Jihlava dne
21. 5. 2006.
Udělování cen kraje je podle § 35 písm. t) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), v platném znění, pravomocně vymezeno zastupitelstvu kraje, z tohoto důvodu je materiál předkládán k projednání zastupitelstvu kraje.
Návrh řešení Odbor kultury a památkové péče navrhuje radě kraje poskytnout neinvestiční dotaci Horáckému divadlu Jihlava, příspěvkové organizaci, ve výši 25 tis. Kč na úhradu nákladů spojených s realizací slavnostního večera při příležitosti vyhodnocení ankety Zlatá jeřabina, schválit rozpočtové opatření v rámci kapitoly Kultura včetně úpravy závazného ukazatele a doporučit zastupitelstvu kraje vzít na vědomí konečné výsledky ankety Zlatá jeřabina 2006 dle materiálu RK-15-2007-42, př. 1, udělit Ceny kraje Vysočina za kulturní počin roku 2006 dle materiálu RK-15-2007-42, př. 2 a schválit rozpočtové opatření v rámci kapitoly Kultura dle materiálu RK-15-2007-42, př. 3.
Finanční prostředky určené na úhradu výdajů spojených s 3. ročníkem ankety Zlatá jeřabina jsou zahrnuty ve schváleném rozpočtu kraje na rok 2007.
StanoviskaEkonomický odbor k návrhu rozpočtového opatření nemá připomínky.
poskytnout neinvestiční dotaci pro Horácké divadlo Jihlava, příspěvkovou organizaci,
IČ 00094811, ve výši 25 tis. Kč na zajištění realizace slavnostního večera při příležitosti předávání cen ankety Zlatá jeřabina;
* rozpočtové opatření v rámci kapitoly Kultura, § 3319-Ostatní záležitosti kultury spočívající ve zvýšení položky 5331-Neinvestiční příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím, o částku 25 tis. Kč s určením pro Horácké divadlo Jihlava, příspěvkovou organizaci, při současném snížení položky 5901-Nespecifikované rezervy o částku 25 tis. Kč;
* změnu závazného ukazatele "Příspěvek na provoz" u Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace, pro rok 2007 o částku 25 tis. Kč určenou na úhradu nákladů spojených s realizací slavnostního večera při příležitosti vyhodnocení ankety Zlatá jeřabina a
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* vzít na vědomí konečné výsledky ankety Zlatá jeřabina 2006 dle materiálu
RK-15-2007-42, př. 1;
* udělit Cenu kraje Vysočina za kulturní počin roku 2006 dle materiálu
RK-15-2007-42, př. 2;
* schválit rozpočtové opatření v rámci kapitoly Kultura dle materiálu RK-15-2007-42, př. 3;
* schválit změnu závazného ukazatele "Příspěvek na provoz" u Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod, IČ 60126698, o částku
30 tis. Kč z důvodu udělení Ceny kraje Vysočina za kulturní počin roku 2006 v kategorii Péče o kulturní dědictví.
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče; odbor ekonomický; ředitel Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace, a ředitel Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod
Termín květen 2007