Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2006-15

RK-37-2006-15.doc
Číslo jednacíRK-37-2006-15
NázevSouhlas se stavbou komunikačního napojení, chodníků a darování pozemku v k. ú. a obci Třešť
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuJedná se o souhlas s výstavbou komunikačního napojení a chodníků u silnice III/4065 v k. ú. a obci Třešť.
Kraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem pozemku par. č. 4588-ost. pl., silnice o výměře 11 983 m2 v k. ú. a obci Třešť, který vlastní na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a který je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Jihlava na LV 1230 pro uvedené k. ú. a obec.
Město Třešť hodlá vybudovat komunikační napojení ulice Jungmannova na silnici III/4065, vedoucí po pozemku ve vlastnictví kraje par. č. 4588 a chodníky, které budou zasahovat do tohoto pozemku a z tohoto důvodu se obrátila na kraj se žádostí o souhlas s provedením této stavby. Město počítá s tím, že po dostavění chodníků nechá na své náklady zaměřit stavbu geometrickým plánem a převezme zastavěnou část uvedeného pozemku do svého vlastnictví. Stavba chodníků a komunikačního napojení je součástí rekonstrukce silnice III/4065, kterou provádí ve společném investorství kraj Vysočina a město Třešť.
Návrh řešení Pro získání stavebního povolení musí stavebník prokázat "jiné právo" k pozemku par. č. 4588. Odbor majetkový proto doporučuje radě kraje vyslovit souhlas se stavbou komunikačního napojení ulice Jungmannovy na silnici III/4065 a se stavbou chodníků u této silnice.
Návrh usnesení předpokládá souhlasit se stavbou komunikačního napojení ulice Jungmannovy na silnici III/4065 a chodníků na pozemku par. č. 4588 v k. ú. a obci Třešť, rozhodnout zveřejnit záměr darovat zastavěnou část tohoto pozemku do vlastnictví města Třešť a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat část pozemku par. č. 4588 v k. ú. a obci Třešť zastavěnou komunikačním napojením a chodníky do vlastnictví města Třešť.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Jihlava vyjádřila souhlas s touto stavbou dne 23. 11. 2006.
souhlasí
se stavbou komunikačního napojení ulice Jungmannovy na silnici III/4065 a chodníků na pozemku par. č. 4588 v k. ú. a obci Třešť;
zveřejnit záměr darovat komunikačním napojením a chodníky zastavěnou část pozemku par. č. 4588 v k. ú. a obci Třešť z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Třešť;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat komunikačním napojením a chodníky zastavěnou část pozemku par. č. 4588 v k. ú. a obci Třešť z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Třešť.
Termín 2007