Detail materiálu pro radu čj. RK-35-2006-09

Číslo jednacíRK-35-2006-09
NázevKoupě pozemků v k. ú. Vidonín a k. ú. Heřmanov u Křižanova
Zpracoval Z. Nováková
Popis problémuVysočina se stala na základě Rozhodnutí č.j. KUJI 14393/2006, ODSH 87/2006/-St/RZm ze dne 27. 2. 2006 a darovacích smluv uzavřených s obcemi Heřmanov, Milešín a Vidonín vlastníkem silnice spojující obce Heřmanov, Milešín a Vidonín. Silnice byla převedena do vlastnictví kraje Vysočina a zařazena do silniční sítě silnic II. a III. třídy kraje Vysočina pod označením III/3902.
Na odbor majetkový se obrátili vlastnici pozemků se žádostmi o majetkoprávní vypořádání a finanční vyrovnání za pozemky nacházející se pod silnicí č. III/3902 v k. ú. Vidonín a k. ú. Heřmanov u Křižanova.
Jedná se o pozemky a jejich vlastníky uvedené v materiálu RK-35-2006-09, př. 1, kteří jsou vedeni Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Velké Meziříčí.
Stanoviskem SÚS Žďár nad Sázavou bylo potvrzeno, že pozemky jsou zastavěny silnicí III/3902.
Jednotlivým vlastníkům byl zaslán návrh kupní smlouvy, se kterým souhlasí a pozemky za dohodnutou kupní cenu prodají.
Kupní cena byla stanovena podle vyhlášky č. 540/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů a činí 21,- Kč/m2.
Návrh řešení Vzhledem k tomu, že pozemky uvedené v materiálu RK-35-2006-09, př. 1 v k. ú. Vidonín a k. ú. Heřmanov u Křižanova jsou zastavěny silnicí ve vlastnictví kraje Vysočina, navrhuje odbor majetkový uzavřít s žadateli kupní smlouvu a sjednotit tak vlastnictví pozemků a stavby. Dodatky zřizovací listiny budou vykoupené pozemky svěřeny do správy SÚS Žďár nad Sázavou.
Návrh předpokládá doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout koupit pozemky v k. ú. Vidonín a k. ú. Heřmanov u Křižanova v rozsahu, od vlastníků a za podmínek dle materiálu RK-35-2006-09, př. 1 do vlastnictví kraje Vysočina.
StanoviskaSÚS Žďár nad Sázavou nemá připomínky k vykoupení pozemků a souhlasí s majetkoprávním vypořádáním v k. ú. Vidonín a k. ú. Heřmanov u Křižanova.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s majetkoprávním vypořádání pozemků v k. ú. Vidonín a k. ú. Heřmanov u Křižanova.
doporučuje
Termín 12. 12. 2006