Detail materiálu pro radu čj. RK-33-2006-11

RK-33-2006-11.doc
Číslo jednacíRK-33-2006-11
NázevKácení stromů v k. ú. a obci Jihlava
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátila Střední zdravotnická škola a Vyšší odborné škola zdravotnická Jihlava se žádostí o pokácení 2 javorů, rostoucích ve dvorním traktu uvedené školy, na pozemku par. č. 3411 v k. ú. Jihlava. Dle přiložené situace a popisu roste javor č. 1 ve vzdálenosti 1,2 m od školního hřiště a těsně u budovy Elektro Řezníček, kde narušuje základy budovy. Javor č. 2 roste na hranici betonového plotu, který svým kořenovým systémem bortí a rovněž narušuje betonové základy budovy Elektro Řezníček, od které je vzdálen 0,70 m.
Vysočina je vlastníkem pozemku par. č. 3411 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 2145 m2 v k. ú. a obci Jihlava. Pozemek byl svěřen do správy příspěvkové organizace s názvem Střední zdravotnická škola, Vyšší zdravotnická škola a Speciální škola, Jihlava, nyní Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Jihlava, Husova 1671/54, 586 01 Jihlava.
Návrh řešení Odbor majetkový na žádost správce majetku doporučuje žádosti vyhovět. Pokácení výše uvedených stromů zabrání dalšímu narušování betonových základů budovy a plotu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnutí rady kraje podat žádost odboru životního prostředí Magistrátu města Jihlavy o souhlas s pokácením 2 javorů, rostoucích na pozemku par. č. 3411 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 2145 m2 v k. ú. a obci Jihlava.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Termín listopad 2006