Detail materiálu pro radu čj. RK-30-2006-78

RK-30-2006-78.doc
Číslo jednacíRK-30-2006-78
NázevNávrh dalšího postupu v souvislosti se Smlouvou o spolupráci na Dolnorakouské zemské výstavě 2009 mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko, krajem Vysočina, městem Horn, regionem Raabs a městem Telč
Zpracoval L. Seidl, H. Kubíček
Předkládá M. Vystrčil
Popis problémuZastupitelstvo kraje rozhodlo usnesením 0258/04/2006/ZK o spolupráci na Dolnorakouské zemské výstavě 2009 mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko, krajem Vysočina, městem Horn, regionem Raabs a městem Telč dle smlouvy o spolupráci ZK-04-2006-07 př. 1.
Dostupné informace o zemských výstavách i stanoviska odborů KrÚ byly součástí materiálu ZK-04-2006-07.

Bohužel je třeba konstatovat, že přípravu účasti města Telč na zemské výstavě a případné zapojení kraje Vysočina se do této doby nepodařilo zrealizovat. Brání tomu následující důvody:
- rakouskou stranou byl zrušen původní termín podpisu smlouvy o spolupráci
- na straně města Telč chybí kapacity pro organizační zajištění výstavy, chybí kurátor výstavy na české straně, rovněž chybí kapacity pro vypracování případného projektu z budoucího programu cíle 3 - přeshraniční spolupráce ČR-Rakousko.
- * * * * o o
Návrh řešení Vzhledem k výše uvedenému navrhuje OSH realizovat následující kroky:
1. Zajistit podpis smlouvy o spolupráci. Rakouská strana již neoficiální cestou nabídla nový termín a místo podpisu smlouvy: Telč, 22. listopadu 2006.
2. Pověřit konkrétního pracovníka organizačním a kurátorským zajištěním zemské výstavy na české straně. Touto osobou bude pracovník odboru kultury a památkové péče.
3. Zadat externí agentuře zpracování projektu na spolufinancování aktivit spojených se zajištěním zemské výstavy na české straně z budoucího programu cíle 3 - přeshraniční spolupráce ČR-Rakousko.

* o o o
Stanoviska
souhlasí
s návrhem dalšího postupu v souvislosti se Smlouvou o spolupráci na Dolnorakouské zemské výstavě 2009 dle materiálu RK-30-2006-78.
Odpovědnost OKPP, OSH, ORR
Termín 31. prosince 2009