Detail materiálu pro radu čj. RK-30-2006-15

Číslo jednacíRK-30-2006-15
NázevStavba chodníku v k. ú. a obci Ostrov nad Oslavou
Zpracoval F. Vak
Popis problémuObec Ostrov nad Oslavou požádala o vydání souhlasu s plánovanou stavbou "Novostavba chodníků v Ostrově n. Oslavou" při silnici II/354 a II/388. Stavba se podle projektové dokumentace mimo jiné dotkne části pozemků par. č. 2197/52 a par. č. 2203 v k. ú. a o bci Ostrov nad Oslavou, které jsou zastavěny silnicí II/354 a II/388. Se zahájením stavby uvažuje obec v I. čtvrtletí roku 2007. Vydaný souhlas bude použit ke stavebnímu řízení ve věci uvedené stavby.
Pozemky jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí ministra dopravy a spojů ze dne 10. září 2001
č. j. 3796/01-9-KM. Usnesením zastupitelstva kraje 083/07/01/ZK ze dne 20. 12. 2001 byly svěřeny do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Žďár nad Sázavou, jsou vedeny v katastru nemovitostí pro uvedené katastrální území a obec na listu vlastnictví č. 219.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyslovit s realizací uvažované stavby chodníků na částech pozemků par. č. 2197/52 a par. č. 2203 v k. ú. a obci Ostrov nad Oslavou souhlas. Po dokončení stavby (III.Q.2007), bude stavba geometricky zaměřena a obec požádá kraj o majetkoprávní vypořádání chodníkem zastavěných pozemků. Na základě této skutečnosti navrhuje OM ještě zveřejnit záměr kraje darovat chodníkem zastavěné pozemky kraje obci a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat zastavěné pozemky obci. Návrh OM vychází ze skutečnosti, že se jedná o stavbu nekomerčního charakteru, jejíž realizaci si vyžaduje veřejný zájem a darování umožňují schválené Zásady Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina. S převodem pozemků bude majetkovému správci upraven rozsah spravovaného majetku.
Návrh usnesení předpokládá vydání souhlasu obci Ostrov nad Oslavou se stavbou chodníků na částech pozemků par. č. 2197/52 a par. č. 2203 v k. ú. a obci Ostrov nad Oslavou, schvaluje zveřejnění záměru darovat chodníky zastavěné části pozemků kraje obci a doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat chodníky zastavěné části pozemků kraje zaměřené geometrickým plánem obci Ostrov nad Oslavou.
StanoviskaProjektová dokumentace na stavbu "Novostavba chodníků v Ostrově n. Oslavou" byla odsouhlasena Správou a údržbou silnic Žďár nad Sázavou. Majetkový správce nemá proti stavbě žádných námitek. S realizací stavby souhlasí ODSH.
souhlasí
s realizací stavby chodníků na částech pozemků par. č. 2197/52 a par. č. 2203 v k. ú. a obci Ostrov nad Oslavou;
zveřejnění záměru kraje darovat obci Ostrov nad Oslavou části pozemků par. č. 2197/52 ostatní plocha, ostatní komunikace a par. č. 2203 ostatní plocha, silnice v k. ú. a obci Ostrov nad Oslavou zastavěné chodníky; a
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat části pozemků par. č. 2197/52 ostatní plocha, ostatní komunikace a par. č. 2203 ostatní plocha, silnice v k. ú. a obci Ostrov nad Oslavou zastavěné chodníky zaměřené geometrickým plánem z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Ostrov nad Oslavou.
Termín 31. 12. 2007