Detail materiálu pro radu čj. RK-29-2006-16

RK-29-2006-16.doc
Číslo jednacíRK-29-2006-16
NázevII/128 Pacov - Lukavec, II/405 Brtnice - Zašovice, informace o uzavření dodatku ke smlouvě o dílo
Zpracoval H. Strnadová
Popis problémuOdbor majetkový zadal v březnu 2006 vypracování technické studie a dokumentace pro územní řízení na akci "II/128 Pacov - Lukavec". V průběhu zpracování projektové dokumentace došlo ke schválení páteřní sítě kraje Vysočina a na základě toho došlo k upřesnění navrhované kategorie silnice v celé délce na S 9,5/70 (60). Dále byl prodloužen úsek silnice, na které se projektová dokumentace zpracovává z 12,50 km na 15,350 km. Na základě projednávání projektové dokumentace s dotčenými orgány, organizacemi a obcemi bude projekčně úsek rozdělený na 6 samostatných projektových dokumentací. Vzhledem k četným dopravním závadám v předmětném úseku budou dopracovány studie variantních řešení problematických míst po celé délce trasy.
Odbor majetkový zadal v únoru 2006 vypracování dokumentace pro stavební povolení a zadání stavby na akci "II/405 Brtnice - Zašovice". V průběhu zpracování projektové dokumentace došlo k novelizaci zákona č. 100/2001 Sb. o posuzování vlivů na životní prostředí. Tato novelizace zahrnula dopravní stavby (silnice II.,III.třídy) do režimu podléhající Oznámení ve Zjišťovacím řízení, kde se určí zda je nutná EIA. Odbor majetkový zadal vypracování podkladů pro podání Oznámení.
Návrh řešení Na výše uvedené dodatečně objednané práce na akci II/128 Pacov - Lukavec rozhodl náměstek hejtmana Václav Kodet dne 29. 8. 2006 uzavřít dodatek č. 1 ke smlouvě o dílo ve výši 620 000,- Kč bez DPH (původní cena 3 116 000,- Kč bez DPH). Cena dodatečně objednaných prací byla stanovena na základě předložené cenové kalkulace, která používá hodinové sazby ze zadávacího řízení na zhotovitele projektové dokumentace.
Na výše uvedené dopracování podkladů na akci "II/405 Brtnice - Zašovice" rozhodl náměstek hejtmana Václav Kodet dne 20. 9. 2006 uzvařít dodatek č. 1 ke smlouvě o dílo ve výši 85 000,- Kč bez DPH (původní cena 3 490 000,- Kč). Cena byla stanovena na základě předložené subdodavatelské cenové nabídky.
Podle Čl. 3 odst. (12), Pravidel Rady kraje pro zadávání veřejných zakázek v podmínkách kraje Vysočina a příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina, rozhodnutí o uzavření dodatku smlouvy v průběhu plnění veřejné zakázky přísluší hejtmanovi, náměstkovi hejtmana nebo gesčnímu radnímu. O rozhodnutí bude informována rada kraje na nejbližším zasedání.
Na financování dodatečně objednaných prací bude provedena změna rozpisu rozpočtu v rámci kapitoly Nemovitý majetek, Investice v dopravě, příloha M4.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
* uzavření dodatku č. 1 ke smlouvě o dílo na zpracování technické studie a dokumentace pro územní řízení na akci II/128 Pacov - Lukavec;
* uzavření dodatku č.1 ke smlouvě o dílo na vypracování dokumentace pro stavební povolení a zadání stavby na akci II/405 Brtnice - Zašovice.
Termín 3. 10. 2006