Detail materiálu pro radu čj. RK-28-2006-35

NázevOrganizace cestovního ruchu - management destinace Vysočina
Zpracoval I. Mahelová
Předkládá M. Černý
Popis problémuDne 27. 6. 2006 byl Radou kraje Vysočina schválen záměr založení destinační společnosti kraje Vysočina v podobě příspěvkové organizace kraje zaměřené na vytváření produktově orientované turistické nabídky a její uvádění na trh. Usnesením č. 0969/20/2006/RK bylo zároveň odboru regionálního rozvoje uloženo tento záměr upřesnit v podobě specifikace kompetencí, finančních a personálních potřeb organizace a předložit materiál radě kraje opakovaně.
Návrh řešení Návrhem na rozdělení kompetencí mezí kraj a nově vzniklou organizaci cestovního ruchu (dále jen "OCR") se zabývala Komise cestovního ruchu a vnějších vztahů Rady kraje Vysočina se na svém jednání dne 7. 9. 2006. Diskutovala také finanční a personální potřeby - předpokládá se, že do OCR by přešly dvě pracovnice stávajícího oddělení cestovního ruchu. Komise konstatovala, že v příspěvkové organizaci kraje by mělo pracovat celkem pět osob, pro sídlo společnosti se počítá s dlouhodobým nájmem prostor, společnost bude usilovat o finanční prostředky ze strukturálních fondů EU a mohla by začít fungovat od počátku roku 2007. Viz materiál RK-28-2006-35, př. 1.
StanoviskaUsnesení 009/03/2006/Kcrvv
Komise cestovního ruchu a vnějších vztahů Rady kraje Vysočina bere na vědomí podrobnější informace o regionální destinační společnosti - návrhu organizační struktury a rozsahu vykonávaných činností a navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje schválit tuto společnost s názvem "Vysočina Tourist Service".
bere na vědomí
informaci o pokračování aktivit směřujících k záměru zřízení organizace cestovního ruchu v podobě příspěvkové organizace; a
ukládá
odboru regionálního rozvoje dopracovat tento záměr do konkrétní podoby návrhu zřizovací listiny a předložit materiál radě kraje opakovaně v říjnu 2006.
Odpovědnost ORR
Termín 30.10.2006