Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2006-11

Číslo jednacíRK-27-2006-11
NázevKoupě pozemků v k. ú. a obci Nová Buková
Zpracoval Z. Ošmerová
Popis problémuVysočina se stala na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR č. j. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 vlastníkem silnic II. a III. třídy a dalšího movitého a nemovitého majetku, ke kterému měly příslušnost hospodaření státní příspěvkové organizace SÚS na území kraje Vysočina. Kraj převzal z vlastnictví České republiky silniční majetek s nevypořádanými vlastnickými vztahy s fyzickými a právnickými osobami.
Na základě provedené digitalizace mapových souborů v katastrálním území Nová Buková se na odbor majetkový obrátili vlastníci pozemků se žádostmi o výkup pozemků nacházejících se pod silnicí č. II/112. Jedná se o pozemky a jejich vlastníky uvedené v materiálu RK-27-2006-11, př. 1, kteří jsou vedeni Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Pelhřimov pro katastrální území a obec Nová Buková.
Jednotlivým vlastníkům byl zaslán návrh kupní smlouvy, se kterým souhlasí a pozemky za dohodnutou kupní cenu prodají.
Kupní cena byla stanovena podle vyhlášky č. 540/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů a činí 42,- Kč/m2.
Návrh řešení Vzhledem k tomu, že pozemky uvedené v materiálu RK-27-2006-11, př. 1 v k. ú. a obci Nová Buková jsou zastavěny silnicí ve vlastnictví kraje Vysočina, navrhuje odbor majetkový uzavřít s žadateli kupní smlouvu a sjednotit tak vlastnictví pozemků a stavby. Dodatky zřizovací listiny budou vykoupené pozemky svěřeny do správy SÚS Pelhřimov.
Návrh předpokládá doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout koupit pozemky v k. ú. a obci Nová Buková v rozsahu, od vlastníků a za podmínek dle materiálu RK-27-2006-11, př. 1 do vlastnictví kraje Vysočina.
StanoviskaSÚS Pelhřimov doporučuje výkup pozemků zastavěných tělesem silnice č. II/112 v k. ú. a obci Nová Buková pro kraj Vysočina od stávajících majitelů.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s výkupem pozemků v k. ú. a obci Nová Buková.
doporučuje
Termín 26. 9. 2006