Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2006-03

RK-27-2006-03.doc
Číslo jednacíRK-27-2006-03
NázevNabídka daru pozemků v k. ú. a obci Štoky
Zpracoval F. Vak
Popis problémuŘeditelstvím silnic a dálnic ČR, Správou Jihlava byl odboru majetkovému nabídnut bezúplatný převod pozemků v k. ú. a obci Štoky do vlastnictví kraje Vysočina. Jedná se o pozemky vedené ve zjednodušené evidenci - parcely původ Evidence nemovitostí (EN) par. č. 2917/3 o výměře 4 444 m2 a par. č. 2917/6 o výměře 3 760 m2, které jsou zastavěny silnicemi II. a III. třídy ve vlastnictví kraje. Prvý je zastavěn silnicí II/350, druhý je zastavěn silnicí III/1314. Ačkoli se jedná o silnice II. a III. třídy nejsou pozemky dosud majetkově vypořádány.
Návrh řešení Na základě výše uvedeného navrhuje OM přijmout dar pozemků vedených ve zjednodušené evidenci - parcely původ Evidence nemovitostí (EN) par. č. 2917/3 a par. č. 2917/6 v k. ú. a obci Štoky. Přijetím daru dojde ke sjednocení vlastnického vztahu a kraj se stane jediným vlastníkem stavby silnice a pozemků zastavěných touto silnicí. Nabyté pozemky budou dodatkem zřizovací listiny svěřeny do správy SÚS Havlíčkův Brod.
Návrh usnesení předpokládá doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout přijmout od ŘSD ČR pozemky v k. ú. a obci Štoky darem do vlastnictví kraje.
StanoviskaS přijetím daru pozemků souhlasí majetkový správce i odvětvový odbor.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout přijmout dar pozemků vedených ve zjednodušené evidenci - parcely původ Evidence nemovitostí (EN) par. č. 2917/3 o výměře 4 444 m2 a par. č. 2917/6 o výměře 3 760 m2 v k. ú. a obci Štoky od České republiky - Ředitelství silnic a dálnic ČR do vlastnictví kraje Vysočina.
Termín září 2006