Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2006-67

RK-26-2006-67.doc  RK-26-2006-67pr1.xls
Číslo jednacíRK-26-2006-67
NázevMapování absorpční kapacity kraje Vysočina pro přípravu Regionálního operačního programu Jihovýchod
Zpracoval M. Černý
Předkládá M. Černý
Popis problémuDne 31.8. 2006 bylo z pověření hejtmana kraje Vysočina svoláno jednání členů pracovní skupiny pro tvorbu Regionálního operačního programu (dále jen ROP) a členů Rady kraje Vysočina. Jednání bylo přípravnou schůzkou na setkání se zpracovatelem ROP, EX ANTE hodnotitelem ROP, zpracovatelem SEA ROP se členy Regionální rady Regionu soudržnosti NUTS II Jihovýchod (dále jen RR JV), které se uskutečnilo také dne 31.8. 2006 od 12.00 hod. v zasedací místnosti Rady kraje Vysočina.

Hlavními body jednání přípravné schůzky bylo posouzení připomínek ex ante hodnocení ROP NUTS II Jihovýchod, posouzení souladu ROP NUTS II Jihovýchod a NSRF a posouzení finanční alokace na priority a intervenční oblasti. Jako podkladové materiály byly poskytnuty: NSRF 0.4 - NÁRODNÍ STRATEGICKÝ REFERENČNÍ RÁMEC ČR 2007-2013, Ex-ante 1-8 JV - Hodnocení ex-ante ROPu NUTS II Jihovýchod, Připomínkový list ROP JV ex ante, Připomínkový list ROP JV meziresort, Pracovní draft ROP JV v 05final - Regionální operační program pro NUTS II Jihovýchod - verze z 23. června 2006

Na jednání zástupců RR JV se zpracovatelem ROP, EX ANTE hodnotitelem ROP a SEA hodnotitelem ROP byly projednávány dle připomínkového listu připomínky EX ANTE hodnotitele. Zpracovatel ROP sdělil u každé připomínky postup, jakým způsobem bude připomínka vypořádána a EX ANTE hodnotitel sdělil a vysvětlil svůj postoj ke každé připomínce.

Příprava kraje na čerpání prostředků ze zdrojů EU pro období 2007 - 2013 probíhá kontinuálně od 1.2. 2005 prostřednictvím projektu Partnerství pro Vysočinu. V rámci tohoto projektu byli osloveni s mediální podporou všichni aktéři v kraji s žádostí o dodání projektových záměrů a byla vytvořena rozsáhlá databáze cca 1500 projektových záměrů s absorpční kapacitou cca 43 mld. Kč.

Zpracovatel ROP při vypořádání připomínek prezentoval na schůzce souhrnné výsledky z této databáze ve formě procentuálního rozložení dle intervenčních oblastí ROP. Hejtman kraje Vysočina upozornil na to, že se jedná pouze o sběr námětů z kraje a ne o souhrn námětů u nichž se předpokládá, že bude nositelem kraj Vysočina a požádal zpracovatele, aby tento údaj ve spolupráci s Krajským úřadem kraje Vysočina (dále jen KrÚ) dopracoval o všechny připravované projekty u nichž bude nositelem kraj, nebo organizace zřizovaná krajem.. Zpracovatel požaduje doplnění těchto údajů a zaslání ve formě souhrnné tabulky do středy 6.9. 2006 12:00 hod. Pro sestavení tabulky je zapotřebí rozhodnutí Rady kraje Vysočina o tom, které projekty u nichž bude nositelem kraj Vysočina, příp. organizace zřizovaná krajem se budou v období 2007 - 2013 realizovat.
Návrh řešení Na poradě vedoucích odborů KrÚ kraje Vysočina dne 19.6.2006 byly prezentovány náměty všech odborů KrÚ pro období 2007 - 2013, které jsou uvedeny v příloze č.1 tohoto materiálu. Vedoucí odborů tyto náměty vypracovali na základě potřeb spadající do jejich působnosti vycházející ze strategických a koncepčních materiálů kraje Vysočina. Pro další přípravu projektů je důležité rozhodnutí Rada kraje Vysočiny o tom, které náměty se mají transformovat na projekty.
StanoviskaNebyla vyžádána.
seznam projektových námětů pro období 2007 - 2013 u nichž bude nositelem kraj Vysočina, nebo organizace zřizovaná krajem dle materiálu RK 26-2006-67, př.1; a
ukládá
ředitelce Krajského úřadu kraje Vysočina a vedoucímu odboru regionálního rozvoje předložit na jednání rady kraje seznam osob odpovědných za realizaci projektů dle materiálu