Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2006-63

RK-26-2006-63.doc
Číslo jednacíRK-26-2006-63
NázevProdej nemovitého a movitého majetku v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou
Zpracoval F. Vak
Popis problémuV rámci ukončení školní výuky k 31. 8. 2005 na odloučeném pracovišti v Ledči nad Sázavou Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola byl dodatkem č. 4 zřizovací listiny převeden v měsíci září roku 2005 do správy Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou nemovitý majetek využívaný pro praktickou výuku oboru vzdělání Kuchař - číšník. Jednalo se o budovu čp. 1087 postavenou na pozemku st. par. č. 1550/1 a pozemky st. par. č. 1550/1 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 332 m2 a par. č. 887/88 ostatní plocha, manipulační plocha o výměře 439 m2 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou. Nemovitosti se nacházejí ve východní části zastavěného území města Ledeč nad Sázavou v nízkopodlažní zástavbě rodinných domků. Budova byla dokončena v roce 1981 a byla kolaudována jako restaurační a společenské zařízení. V posledním období sloužila, jak je uváděno, jako odloučené pracoviště pro praktické vyučování oboru vzdělání Kuchař - číšník. Kapacita restaurace je cca 80 stolových míst. Pozemek par. č. 887/88 navazuje na pozemek st. par. č. 1550/1 a jedná se o manipulační plochu k zásobovací rampě objektu restaurace. Na tomto pozemku je postavena opěrná zeď a pozemek je z větší části zpevněn asfaltobetonovou vozovkou. Objekt je napojen na veřejné rozvody vody, kanalizace a plynu.
S nemovitostmi převzal dne 1. 9. 2005 nový majetkový správce i výuku oboru vzdělání 65-51-H/002 Kuchař - číšník. V tomto roce ukončila škola výuku oboru vzdělání Kuchař - číšník ve výše uvedené budově a tyto nemovitosti se pro školu staly nepotřebnými a nevyužitelnými. Pro svůj specifický charakter jsou nevyužitelné pro činnost dalších příspěvkových organizací kraje. Proto škola i odvětvový odbor navrhly nemovitosti odprodat.
Kraj Vysočina se stal vlastníkem výše uvedeného nemovitého majetku na základě Rozhodnutí čj. 11557/2001 - 3070 vydaného Ministerstvem zemědělství ČR podle § 1 zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí práv a závazků k majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod jsou tyto nemovitosti zapsány na listu vlastnictví 272 pro katastrální území a obec Ledeč nad Sázavou.
Návrh řešení Odbor majetkový se s návrhem školy i odvětvového odboru ztotožňuje a navrhuje budovu čp. 1087 včetně stávajícího inventáře a pozemky st. par. č. 1550/1 a par. č. 887/88 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou odprodat. Prodej může být realizován prodejem kupci vybraném dle jedné z možností, kterou připouští předpis Zásady Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina.
Varianta a)
obálkovou metodou dle článku 5 citovaného předpisu;
Varianta b)
výběrovým řízením "na určení pořadí" dle článku 7 citovaného předpisu;
Minimální kupní cenu pro prodej navrhuje OM stanovit jako souhrn cen nemovitého a movitého majetku ve výši 3 350 000,-Kč vycházející z cen zjištěných a stanovených znaleckými posudky. Podle znaleckého posudku č. 480*05-206 činí cena zjištěná (úřední) uvedených nemovitostí 3 233 100,-Kč a cena v místě čase obvyklá 2 730 000,-Kč. Pro stanovení prodejní ceny byla použita cena úřední. Znaleckými posudky č. 287 až 292 - 2006, jejichž součástí jsou soupisy oceňovaného movitého majetku, byl movitý majetek oceněn částkou 85 317,-Kč. Do souhrnné ceny byla zahrnuta úhrada nákladů za vyhotovení znaleckých posudků. Obě navržené varianty zaručují dosažení maximální kupní ceny, přičemž u varianty b) dojde ke snížení ceny o odměnu licitátorovi ve výši 1% z dosažené ceny. Výběr zájemce o koupi uvedeného majetku bude proveden až po uplynutí zákonem stanovené doby pro zveřejnění záměru prodeje tohoto majetku na úřední desce krajského úřadu. OM zajistí, aby kromě povinného zveřejnění záměru prodeje byl ještě záměr a způsob prodeje zveřejněn na úřední desce Městského úřadu v Ledči nad Sázavou, dále v novinách Vysočina, Cesta Vysočiny, krajských novinách Kraj Vysočina a na internetových stránkách kraje Vysočina. Součástí zveřejnění budou doklady stanovené pro uvedené formy prodeje "Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina".
Návrh usnesení předpokládá rozhodnutí zveřejnit záměr prodeje nemovitého majetku a schválení způsobu prodeje a včetně dalších náležitostí vztahujících se k tomuto prodeji.
StanoviskaS prodejem souhlasí škola i odbor školství, mládeže i sportu Krajského úřadu kraje Vysočina.
zveřejnit záměr prodeje budovy čp. 1087 včetně inventáře postavené na pozemku st. par. č. 1550/1 a pozemků st. par. č. 1550/1 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 332 m2 a par. č. 887/88 ostatní plocha, manipulační plocha o výměře 439 m2 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou na úřední desce krajského úřadu;

Varianta a)
* způsob výběru zájemce o koupi nemovitého majetku výběrem zájemce obálkovou metodou ve smyslu ustanovení článku 5 Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina;
* závazný obsah nabídky na koupi nemovitého majetku dle materiálu RK-26-2006-63, př. 1;
jmenuje
komisi pro otevření a vyhodnocení nabídek dle materiálu RK-26-2006-63x, př. 2

Varianta b)
* způsob výběru zájemce o koupi nemovitého majetku výběrem zájemce výběrovým řízením "na určení pořadí" ve smyslu ustanovení článku 7 Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina;
* kartu nemovitostí nabízených k prodeji dle materiálu RK-26-2006 - 63, př. 3.
Termín listopad 2006