Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2006-45

RK-26-2006-45.doc  RK-26-2006-45pr1.tif
Číslo jednacíRK-26-2006-45
NázevProgram obnovy venkova Vysočiny - žádost obce Bačice o změnu účelu použití poskytnuté dotace
Zpracoval L. Hrůza
Předkládá M. Černý
Popis problémuDne 14. 8. 2006 obdržel krajský úřad žádost obce Bačice o změnu účelu použití dotace ve výši 127.000,- Kč poskytnuté v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny v roce 2006 na projekt ,,Úprava místních komunikací Bačice - chodníky - etapa I." (příloha č. 1). Důvodem žádosti obce je nedostatek finančních prostředků na úhradu nákladů jiného dříve zahájeného projektu - Výstavba autobusové zastávky s točnou pro autobusy. Dalším důvodem je absence stavebního povolení na první ze zmíněných projektů.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje navrhuje radě kraje zamítnout žádost obce Bačice o změnu účelu použití poskytnuté dotace. Žádost není v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina č. 22/05 pro poskytování účelových dotací v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny ani s Dodatkem č.1 k těmto Zásadám.
Na návrh Výboru regionálního rozvoje zastupitelstva kraje však bude zváženo zapracování možnosti převodu poskytnuté dotace na náhradní projekt v rámci typů podporovaných projektů do Zásad pro rok 2007.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje zamítnout změnu účelu použití dotace poskytnuté v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny usnesením Zastupitelstva kraje Vysočina č. 0129/02/2006/ZK ze dne 28. 3. 2006 obci Bačice z původního účelu použití "Úprava místních komunikací Bačice - chodníky - etapa I." na nový účel použití "Výstavba autobusové zastávky s točnou pro autobusy".
Odpovědnost ORR
Termín 26. 9. 2006