Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2006-44

NázevFond Vysočiny - grantový program BYDLETE NA VENKOVĚ 2006
Zpracoval L. Hrůza
Předkládá M. Černý
Popis problémuOdbor regionálního rozvoje připravil k vyhlášení grantový program BYDLETE NA VENKOVĚ 2006.

Cílem grantového programu BYDLETE NA VENKOVĚ 2006 je pokračovat v realizaci opatření Programu rozvoje kraje zaměřeného do oblasti podpory bydlení (jedná se o pátý ,,ročník"). Podporovaná projektová dokumentace je nutným předpokladem k vlastní realizaci akcí a v neposlední řadě také k získání státní dotace na tyto akce. Navrhovaný grantový program je tedy prvním v řadě pobídek pro obce na jejichž konci stojí připravené nové obecní byty, případně nové rozvojové plochy pro následnou bytovou výstavbu.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje zpracoval grantový program s názvem "BYDLETE NA VENKOVĚ 2006" se zaměřením na zpracování projektové dokumentace řešící rekonstrukci nebytových prostor na byty, případně doprovodnou infrastrukturu pro následnou novou bytovou výstavbu v místních částech měst a obcích kraje Vysočina.

Celkem dílčí cíl 2.2 pro rok 2006
1 500 000 - Kč
GP Bydlete na venkově 2006 (k vyhlášení)
1 500 000,- Kč
Zůstatek
StanoviskaOdbor regionálního rozvoje:
ářčáářPředložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky "Statutu účelového Fondu Vysočiny" a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
Výbor regionálního rozvoje zastupitelstva kraje:
Stanovisko bude doplněno před jednáním zastupitelstva kraje.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program "BYDLETE NA VENKOVĚ 2006" na podporu projektů v oblasti zpracování projektové dokumentace řešící rekonstrukci nebytových prostor na byty, případně doprovodnou infrastrukturu pro následnou novou bytovou výstavbu v místních částech měst a obcích kraje Vysočina dle materiálu RK-26-2006-44, př. 1.
Odpovědnost ORR
Termín 26. 9. 2006