Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2006-33

RK-23-2006-33.doc  RK-23-2006-33pr1.xls
Číslo jednacíRK-23-2006-33
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření - 2. kolo účelové dotace na zajišťování standardních Informačních a komunikačních technologií ve školách v roce 2006
Zpracoval Z. Nevrkla, V. Zelený
Předkládá Z. Ludvík
Popis problémuPříkazem ministryně školství, mládeže a tělovýchovy č. 8/2006 byla stanovena pravidla rozpuštění zbývajících finančních prostředků na zajištění standardních a nadstandardních informačních a komunikačních služeb ve školách v rámci realizace Státní informační politiky ve vzdělávání. Zbývající finanční prostředky jsou kromě jiného použity na pokrytí požadavků škol v rámci 2. kola žádostí o finanční prostředky na standardní informační a komunikační služby, které si nepodaly žádost v 1. kole podle rozvojového programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen "MŠMT") č.j. 31 552/2005-551. Možnost požádat v tomto 2. kole využilo v kraji Vysočina 5 škol.
Rozhodnutím MŠMT č.j. 17 269/2006-551 ze dne 18. 7. 2006 byla kraji Vysočina poskytnuta dotace v celkové výši 35 000 Kč v členění investiční prostředky 0 Kč, neinvestiční prostředky 35 000 Kč. Tyto účelově vázané finanční prostředky byly převedeny na účet kraje a je třeba je přidělit jednotlivým školám, které dodatečně požádaly o poskytnutí dotace.
Návrh řešení Finanční prostředky poskytnuté ze státního rozpočtu dle § 163 odst. 1 písm. a) školského zákona krajský úřad v přenesené působnosti s vědomím zastupitelstva kraje přiděluje právnickým osobám vykonávajícím činnost škol a školských zařízení.

Radě kraje je navrhováno:
* schválit zvýšení příjmů a výdajů schváleného rozpočtu kraje o účelovou dotaci MŠMT ČR na realizaci Státní informační politiky ve vzdělávání - zajišťování standardních Informačních a komunikačních technologií (2. kolo) v celkové výši 35 000,- Kč určenou právnickým osobám vykonávajícím činnost škol a školských zařízení;
* doporučit zastupitelstvu kraje vzít na vědomí přidělení účelových prostředků na zajišťování standardních Informačních a komunikačních technologií (2. kolo) právnickým osobám vykonávajícím činnost škol a školských zařízení, které zřizují obce v celkové výši 35 000,- Kč dle přílohy 1 materiálu RK-23-2006-33.
StanoviskaOdbor ekonomický souhlasí s provedením rozpočtového opatření dle návrhu usnesení.
zvýšení příjmů a výdajů (kapitola Školství) schváleného rozpočtu kraje o účelovou dotaci MŠMT ČR na realizaci Státní informační politiky ve vzdělávání - zajišťování standardních Informačních a komunikačních technologií (2. kolo) v celkové výši 35 000,- Kč určenou právnickým osobám vykonávajícím činnost škol a školských zařízení dle materiálu
RK-23-2006-33 a
doporučuje
zastupitelstvu kraje vzít na vědomí přidělení účelových prostředků na zajišťování standardních Informačních a komunikačních technologií (2. kolo) právnickým osobám vykonávajícím činnost škol a školských zařízení, které zřizují obce v celkové výši 35 000,- Kč dle materiálu RK-23-2006-33, př. 1.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, ekonomický odbor
Termín září 2006