Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2006-39

RK-20-2006-39.doc  RK-20-2006-39pr1.doc  RK-20-2006-39pr1upr1.doc  RK-20-2006-39pr2.doc
Číslo jednacíRK-20-2006-39
NázevProfil kraje Vysočina - červen 2006
Zpracoval V. Novák
Předkládá M. Černá, M. Černý
Popis problémuZastupitelstvo kraje Vysočina (dále jen "ZK") vzalo v prosinci 2005 na vědomí aktualizaci Profilu Programu rozvoje kraje Vysočina (dále jen "aktualizaci profilu"). Dále ZK uložilo odboru regionálního (dále jen "ORR") předložit další aktualizaci profilu v červnu 2006 (Usnesení 0552/09/2005/ZK: "Zastupitelstvo kraje bere na vědomí aktualizaci Profilu kraje Vysočina dle materiálu ZK-09-2005-22, př. 1 a ukládá odboru regionálního rozvoje předložit další aktualizaci Profilu kraje Vysočina na zasedání zastupitelstva kraje v červnu 2006).
Návrh řešení V dubnu t. r. kontaktoval ORR zástupce všech odborů, jichž se aktualizace profilu týká. S dotčenými odbory ORR spolupracoval na aktualizaci profilu, který tvoří přílohu č. 1 materiálu. Rada kraje na svém zasedání č. 18 dne 6. 6. 2006 doporučila ORR doplnit a opravit kapitolu č. 4 Profilu kraje Vysočina a tak se také stalo. Materiál byl rovněž doplněn o stanoviska (připomínky) odborů krajského úřadu. Všechny změny (včetně vypořádání připomínek), které byly provedeny po 6. 6. 2006 jsou popsány v příloze č. 2 materiálu.
StanoviskaStanovisko odboru životního prostředí, informatiky, ekonomického, sekretariátu ředitele a krajského živnostenského úřadu, sekretariátu hejtmana, sociálních věcí a zdravotnictví, školství, kontroly, územního plánování a stavebního řádu, lesního a vodního hospodářství a zemědělství, kultury, dopravy:
Výše uvedené odbory nemají k předkládanému materiálu připomínky.

Stanovisko odboru interního auditu:
Profil kraje obsahuje dle OIA všechny relevantní oblasti rozvoje kraje. Jde o informačně velmi obsáhlý materiál, jednotlivé oblasti jsou přehledně uspořádány a podloženy podrobnými statistickými údaji v odpovídající struktuře (přehledné tabulky a grafy) včetně časových řad. Časové řady v Profilu kraje reflektují rovněž změnu v územní struktuře kraje (přechod 25 obcí do Jihomoravského kraje). Vzhledem ke komplexnosti materiálu, zvláště pak k různorodosti použitých datových zdrojů, jej (resp. odkazy na něj) lze užít jako základní statistický dokument i v jiných, podobně zaměřených materiálech.

Stanovisko odboru majetkového:
Odbor majetkový vznesl k materiálu několik připomínek, které jsou včetně jejich vypořádání obsaženy v příloze č. 2 materiálu.
doporučuje
zastupitelstvu kraje
* vzít na vědomí aktualizaci Profilu kraje Vysočina dle materiálu RK-20-2006-39, př. 1;
* uložit odboru regionálního rozvoje předložení další aktualizace Profilu kraje Vysočina na zasedání zastupitelstva kraje v prosinci 2006.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 11. 7. 2006