Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2006-73

RK-20-2006-73.doc
Číslo jednacíRK-20-2006-73
NázevJmenování ředitele Střední odborné školy a Středního odborného učiliště lesnického, dopravního a služeb, Nové Město na Moravě, Na Bělisku 295 (od 1. 7. 2006 Střední odborné školy Nové Město na Moravě)
Zpracoval Z. Ludvík
Předkládá Z. Ludvík
Popis problémuNa základě usnesení Rady kraje Vysočina 0239/06/2006/RK ze dne 21. 2. 2006 pověřila rada kraje odbor školství, mládeže a sportu vyhlášením a organizací konkurzního řízení na funkci ředitele (ředitelky) Střední odborné školy a Středního odborného učiliště lesnického, dopravního a služeb, Nové Město na Moravě, Na Bělisku 295. Konkurzu, který se uskutečnil dne 5. 6. 2006, se zúčastnili 3 uchazeči. V souladu s Vyhláškou č. 54/2005 Sb., o náležitostech konkursního řízení konkursních komisích se konkursní komise usnesla, že pro výkon funkce ředitele Střední odborné školy a Středního odborného učiliště lesnického, dopravního a služeb, Nové Město na Moravě, Na Bělisku 295 jsou vhodní 2 uchazeči:
Ing. Vladimír Marchovský a Mgr. Ivo Teplý: Podle § 5 odst. 4 výše jmenované vyhlášky komise provedla celkové vyhodnocení konkursu a určila výsledné pořadí uchazečů. 1. Ing. Vladimír Marchovský 2. Mgr. Ivo Teplý Zápis z jednání konkursní komise ze dne 10. 5. 2006, Zápis o průběhu konkursu a Usnesení konkursní komise ze dne 5. 6. 2006 bude přiložen na jednání Rady kraje Vysočina.
Návrh řešení Vzhledem ke skutečnosti, že pořadí jednotlivých uchazečů bylo velmi těsné, což se nestává často, odbor školství, mládeže a sportu doporučuje na základě výsledku konkursního řízení
Radě kraje Vysočina, zvážit důkladně všechny okolnosti konkursního řízení a zdůrazňuje, že podle vyjádření konkursní komise jsou vhodní oba dva výše jmenovaní uchazeči.
Současně upozorňuje že Usnesením zastupitelstva kraje 0145/02/2006/ZK byla v souvislosti se změnami zřizovacích listin příspěvkových organizací od 1. 7. 2006 schválena změna názvu školy, proto bude ode dne nástupu ředitele do funkce nový název školy Střední odborná škola Nové Město na Moravě.
StanoviskaVyjádření právníků odboru sekretariátu ředitelky a krajského živnostenského úřadu k otázce možnosti jmenovat ředitele na základě konkurzu na dobu určitou. Na základě konkurzu, lze jmenovat ředitele školy na dobu jednoho roku.
Návrh usneseníVarianta1
Rada kraje
jmenuje
Ing. Vladimíra Marchovského do funkce ředitele Střední odborné školy a Středního odborného učiliště lesnického, dopravního a služeb, Nové Město na Moravě, Na Bělisku 295, s účinností od 1. 7. 2006.
Odpovědnost OŠMS
Termín červen 2006