Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2006-20

RK-20-2006-20.doc
Číslo jednacíRK-20-2006-20
NázevSouhlas se stavbou "Silnice I/34 Česká Bělá - obchvat"
Zpracoval F. Vak
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátilo Ředitelství silnic a dálnic ČR, správa Jihlava a požádalo o vydání souhlasu na připravovanou stavbu Silnice I/34 Česká Bělá - obchvat, kterou budou dotčeny pozemky kraje ve správě příspěvkové organizace s názvem Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod, a to pozemek vedený ve zjednodušené evidenci - parcela původ Evidence nemovitostí par. č. 1449/1, pozemek vedený ve zjednodušené evidenci nemovitostí - parcela původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 1447 a pozemek par. č. 1517 ostatní plocha, silnice, všechny v k. ú. a obci Česká Bělá.
Bude se jednat o výstavbu nové komunikace kategorie S 11,5 s návrhovou rychlostí 70 km/hod v délce 3,220 km. Začátek obchvatu je na silnici I/34 mezi Krátkou Vsí a Českou Bělou a jeho konec je opět na stávající silnici I/34 za Českou Bělou směrem na Havlíčkův Brod. Na stavbu bylo již vydáno územní rozhodnutí a je zpracována projektová dokumentace pro stavební povolení. Stavba bude zahájena na podzim roku 2007 a dokončena roce 2009. Dle sdělení ŘSD budou uvedené pozemky použity pro zřízení nového přístupu na pozemky, které budou po výstavbě obchvatu nepřístupné po stávajících polních cestách. Tím dochází k navýšení záborů pozemků oproti původní dokumentaci pro územní rozhodnutí.
Pozemek vedený ve zjednodušené evidenci - parcela původ Evidence nemovitostí par. č. 1449/1, pozemek vedený ve zjednodušené evidenci nemovitostí - parcela původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 1447 a pozemek par. č. 1517 ostatní plocha. silnice, všechny v k. ú. a obci Česká Bělá jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001. Zřizovací listinou byly dány do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod.
Pozemky jsou vedeny Katastrálním úřadem pro Vysočina, katastrálním pracovištěm Havlíčkův Brod na LV 63 pro dané k. ú. a obec.
Návrh řešení OM navrhuje vydat souhlas se stavbou Silnice I/34 Česká Bělá - obchvat, která bude realizována na pozemcích ZE-EN par. č. 1449/1, ZE-PK par. č. 1447 a par. č. 1517 v k. ú. a obci Česká Bělá ve vlastnictví kraje. Souhlas je dle požadavku žadatele vydáván pro vynětí stavbou dotčených částí pozemků ze zemědělského fondu, vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení na uvedenou stavbu, a to SO 101 - přeložka silnice I/34, SO 105 - úprava silnice III/3509, SO 107 - polní cesta pod estakádou, SO 302 - odvodnění komunikace a manipulační pruh a pro umožnění vstupu investora a pracovníků projektové a dodavatelské stavební organizace na uvedené pozemky za účelem provádění průzkumných prací, projektové přípravy a stavebních prací.
Majetkoprávní urovnání stavbou zabraných pozemků bude řešeno po dokončení stavby a jejím zaměřením úplatně za cenu dle platného cenového předpisu v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 129/2000 Sb, okrajích, v platném znění.
Usnesení předpokládá vydání souhlasu pro vynětí stavbou dotčených částí pozemků, pro vydání územního rozhodnutí a na realizaci výše uvedené stavby pro vydání stavebního povolení.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Havlíčkův Brod ve stanovisku vydaném dne 26. 5. 2006 sděluje, že nemá ke stavbě podle předložené situace připomínek.
Realizace stavby Silnice I/34 Česká Bělá - obchvat byla projednávána v orgánech kraje s následujícím závěrem. Zastupitelstvo kraje usnesením 0381/06/2005/ZK schválilo bezúplatné nabytí silnice I/34 v úseku od konce větví nové mimoúrovňové křižovatky na příjezdu od Havlíčkova Brod po křižovatku se silnicí III/3509 (uzlový bod A019) v obci Česká Bělá.
souhlasí
* s případným vynětím stavbou dotčených částí pozemků ZE-EN par. č. 1449/1, ZE-PK par. č. 1447 v k. ú. a obci Česká Bělá ze zemědělského půdního fondu , případě lesního půdního fondu;
* s vydáním územního rozhodnutí na stavbu Silnice I/34 Česká Bělá - obchvat;
* s vydáním stavebního povolení na stavbu Silnice I/34 Česká Bělá - obchvat, jejímž investorem bude Ředitelství silnic a dálnic ČR, a to pro stavební objekty SO 101 - přeložka silnice I/3, SO 105 - úprava silnice III/3509, SO 107 - polní cesta pod estakádou, SO 302 - odvodnění komunikace a manipulační pruh, kterými bude dotčen pozemek vedený ve zjednodušené evidenci - parcela původ Evidence nemovitostí par. č. 1449/1, pozemek vedený ve zjednodušené evidenci nemovitostí - parcela původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 1447 a pozemek par. č. 1517 ostatní plocha, silnice, všechny v k. ú. a obci Česká Bělá;
* se vstupem investora, jakož i pracovníků projektové a dodavatelské organizace na pozemek vedený ve zjednodušené evidenci - parcela původ Evidence nemovitostí par. č. 1449/1, pozemek vedený ve zjednodušené evidenci nemovitostí - parcela původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 1447 a pozemek par. č. 1517 ostatní plocha, silnice, všechny v k. ú. a obci Česká Bělá, za účelem provádění průzkumných prací, projektové přípravy a stavebních prací.
Termín červenec 2006