Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2006-11

RK-20-2006-11.doc  RK-20-2006-11pr1.doc  RK-20-2006-11pr2.xls
Číslo jednacíRK-20-2006-11
NázevZahájení jednání o výkupu pozemků v k. ú. Mostiště u Velkého Meziříčí a obci Velké Meziříčí
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuKrajský úřad kraje Vysočina, Odbor majetkový (dále jen OM) obdržel od Jiřího Koudeli, Antonína Koudeli a Martina Jandy žádost o provedení výkupu pozemků zastavěných silnicemi III/35433 a III/36049 v k. ú. Mostiště u Velkého Meziříčí a obci Velké Meziříčí.
OM proto nechal vyhotovit geometrický plán č. 261-51/2005 (dále jen GP), kterým došlo k zaměření skutečného stavu částí uvedených silnic.
Na jeho základě OM dosud vykoupil od manželů Martina a Eriky Koudelových pozemek par. č. 881/8. Dále se vede jednání s Antonínem Koudelou, Martinem Koudelou a Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových o převodu jejich pozemků zastavěných tělesem uvedených silnic do vlastnictví kraje.
OM, investiční oddělení plánuje v roce 2007 provést rekonstrukci povrchů u silnice III/35433. Proto by bylo vhodné zapsat zmíněný GP do katastru nemovitostí v plném rozsahu a dotčené pozemky vykoupit do vlastnictví kraje. Protože dosud nedošlo k zápisu celého geometrického plánu do katastru nemovitostí (dle nového správního řádu katastrální úřad požaduje, spolu se žádostí o zápis geometrického plánu do katastru nemovitostí v plném rozsahu, přiložit i souhlas všech vlastníků dotčených pozemků), bude nezbytné schválit zahájení jednání se všemi vlastníky pozemků zastavěných tělesem silnic o jejich převodu do vlastnictví kraje.
Návrh řešení OM navrhuje zahájit jednání se všemi vlastníky pozemků zastavěných tělesem silnic III/35433 a III/36049 v k. ú. Mostiště u Velkého Meziříčí a obci Velké Meziříčí dle výše uvedeného GP o jejich koupi, či přijetí daru (město Velké Meziříčí) do vlastnictví kraje. Vydáním rozhodnutí rady kraje o zahájení jednání o koupi pozemků dle zmíněného GP do vlastnictví kraje bude vytvořen předpoklad splnění podmínky katastrálního úřadu. Po přiložení dalších dokladů dojde k zápisu GP do katastru nemovitostí. Tím dojde k uvedení skutečného stavu části silnic III/35433 a III/36049 v k. ú. Mostiště u Velkého Meziříčí a obci Velké Meziříčí do souladu s evidencí v katastru nemovitostí a zároveň k úspoře cca 20.000,- Kč za přidělání kopií GP, které by museli být přiloženy ke všem kupním, či darovacím smlouvám.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána, protože SÚS Žďár nad Sázavou i ODSH již dříve souhlasili s výkupem pozemků od Jiřího Koudeli, Antonína Koudeli a Martina a Eriky Jandových.
* zahájit jednání s vlastníky o koupi pozemků dle materiálu RK-20-2006-11, př. 1 do vlastnictví kraje;
* zahájit jednání s městem Velké Meziříčí o darování pozemků dle materiálu
RK-20-2006-11, př. 2 do vlastnictví kraje.
Termín 31. 8. 2006