Detail materiálu pro radu čj. RK-18-2006-68

RK-18-2006-68.doc
Číslo jednacíRK-18-2006-68
NázevDarování nemovitostí v k.ú. a obci Humpolec
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuNa kraj Vysočinu se obrátil rektor České zemědělské univerzity v Praze se žádostí o bezúplatný převod budovy č.p. 468 stojící na pozemku st. par. č. 2591 a tohoto pozemku v k.ú. a obci Humpolec. Vysoká škola má od roku 2005/2006 akreditován bakalářský studijní program Chov koní, jehož výuka nyní probíhá v budově bývalé Střední zemědělské školy v Humpolci, nyní Střední odborné školy a Středního odborného učiliště zemědělského a technického a Učiliště, Humpolec. Česká zemědělská univerzita v Praze plánuje v roce 2006 -2007 vybudovat v areálu "Zlaté podkovy" v Humpolci víceúčelovou jezdeckou halu s nákladem cca 30 mil Kč. Požadovaná budova navazuje na prostor areálu "Zlaté podkovy" a teoretická výchova by mohla být úzce spojena s praktickou.
Po provedeném šetření bylo zjištěno, že k převodu by byl určen ještě další pozemek par. č. 1464/2 v k.ú. a obci Humpolec, který tvoří příjezdovou komunikaci k budově č.p. 468.
Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Pelhřimov vede výše specifikované nemovitosti na LV 246 pro k.ú. a obec Humpolec.
Výše uvedené nemovitosti získal kraj na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů a Rozhodnutí MŠMT ČR čj. 24 320/2001-14 ze dne 25. 9. 2001. Zřizovací listinou a dodatkem č. 2 této listiny byly uvedené nemovitosti svěřeny do správy Střední odborné školy a Středního odborného učiliště zemědělského a technického a Učiliště, Humpolec.
Návrh řešení OM navrhuje požadované nemovitosti a dále pozemek par. č. 1464/2 - ost. plocha, manipulační plocha o výměře 344 m2 v k.ú. a obci Humpolec bezúplatně převést do vlastnictví vysoké školy. Svůj návrh opírá o vyjádření stávajícího správce, podle něhož je budova využívána pouze částečně a pro nadcházející školní rok již pravděpodobně nebude využita vůbec, stejné stanovisko vydal odbor školství, mládeže a sportu.
Zákonná podmínka pro darování nemovitostí z vlastnictví kraje, tj. zveřejnění záměru na úřední desce krajského úřadu proběhla po zákonem stanovenou dobu od 2. 5. - 2. 6. 2006. V této lhůtě se nepřihlásil žádný další zájemce. Darování výše uvedených nemovitostí je v souladu s Článkem II. Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina, neboť se jedná o majetek pro současného správce nepotřebný a nový vlastník jej bude využívat pro veřejně prospěšnou činnost (vysokoškolské vzdělávání).
Usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat výše uvedené nemovitosti z vlastnictví kraje do vlastnictví České zemědělské univerzity v Praze. Současně by byl upraven rozsah nemovitého majetku svěřeného do správy organizace prostřednictvím dodatku zřizovací listiny.
StanoviskaPodle vyjádření ředitele Střední odborné školy a Středního odborného učiliště zemědělského a technického a Učiliště, Humpolec souhlasí škola s převodem citovaných nemovitostí do vlastnictví České zemědělské univerzity v Praze.
Odbor školství, mládeže a sportu nemá námitky k převodu požadovaných nemovitostí do vlastnictví České zemědělské univerzity v Praze. Budova je užívána pouze částečně a vzhledem k ukončení učebního poměru několika žáků nebude mít škola od 1.7.2006 pro ní využití a převod neovlivní zajištění vzdělávání.
Usnesením 0573/13/2006/RK rada kraje schválila zveřejnění záměru bezúplatného převodu budovy č.p. 468 stojící na pozemku st. par. č. 2591, pozemku st. par. č. 2591 - zastavěné plocha a nádvoří o výměře 570 m2 a pozemku par. č. 1464/2 - ost. plocha, manipulační plocha o výměře 344 m2 v k. ú. a obci Humpolec do vlastnictví České zemědělské univerzity v Praze.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat budovu č.p. 468 stojící na pozemku st. par. č. 2591, pozemek st. par. č. 2591 - zastavěné plocha a nádvoří o výměře 570 m2 a pozemek par. č. 1464/2 - ost. plocha, manipulační plocha o výměře 344 m2 v k. ú. a obci Humpolec z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví České zemědělské univerzity v Praze.
Termín 20. 6. 2006