Detail materiálu pro radu čj. RK-19-2006-08

RK-19-2006-08.doc
Číslo jednacíRK-19-2006-08
NázevSouhlas se stavbou chodníku, rozšíření silnice a darování pozemku v k. ú. Kněževes nad Oslavou a obci Kněževes
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuJedná se o souhlas s výstavbou chodníku a rozšíření stávající silnice III/35426 v intravilánu obce Kněževes.
Kraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem pozemku par. č. 1526/1 - ost. pl., silnice o výměře 27 318 m2 v k. ú. Kněževes nad Oslavou a obci Kněževes, který vlastní na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a který je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Žďár nad Sázavou na LV 118 pro uvedené k. ú. a obec.
Obec Kněževes hodlá vybudovat na tomto pozemku chodník a rozšíření silnice III/35426 a z tohoto důvodu se obrátila na kraj se žádostí o souhlas s jejich výstavbou. Obec počítá s tím, že po dostavění chodník nechá na své náklady zaměřit stavbu geom. plánem a převezme zastavěnou část pozemku do svého vlastnictví a naopak stavba rozšíření silnice se stane součástí silnice III/35426 ve smyslu § 12 zákona 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů.
Návrh řešení Protože stavba má řešit zvýšení bezpečnosti silničního provozu, doporučuje odbor majetkový po konzultaci se SÚS Žďár nad Sázavou vyslovit souhlas se stavbou chodníku a rozšíření silnice na pozemku par. č. 1526/1 v k. ú. Kněževes nad Oslavou a obci Kněževes. Pro sjednocení vlastníka stavby a pozemku, na kterém budou chodníky postaveny doporučuje odbor majetkový provést po jejich dostavění majetkoprávní vypořádání zastavěných částí uvedeného pozemku.
Návrh usnesení předpokládá vyslovit souhlas se stavbou chodníku na pozemku par. č. 1526/1 v k. ú. Kněževes nad Oslavou a obci Kněževes, rozhodnout zveřejnit záměr darování chodníkem zastavěné části tohoto pozemku do vlastnictví obce Kněževes a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat chodníkem zastavěné části uvedeného pozemku odděleného geometrickým plánem, vyhotoveným na náklady obce Kněževes do vlastnictví obce Kněževes.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Žďár nad Sázavou vyslovila dne 23. 3. 2006 souhlas se stavbou chodníku i se stavbou rozšíření silnice.
souhlasí
zveřejnit záměr darovat chodníkem zastavěné části pozemku par. č. 1526/1 v k. ú. Kněževes nad Oslavou a obci Kněževes do vlastnictví obce Kněževes a
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat chodníkem zastavěnou část pozemku par. č. 1526/1 v k. ú. Kněževes nad Oslavou a obci Kněževes z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Kněževes.
Termín 2006